Kontakt NKKs administrasjon

Hund som skriver mail
Foto: iStock

For henvendelser - benytt gjerne epost til avdelingene, vi svarer så snart vi har mulighet.

Telefon: 21 600 900 / E-post: info@nkk.no

  • Postadresse:  Norsk Kennel Klub, Postboks 52 Holmlia, 1201 Oslo
  • Besøksadresse:  Nordåsveien 5, 1251 Oslo

FLYTTET? Husk at du selv kan endre adresse via «Min side»

Se også:
NKKs serviceerklæring
Helseavdelingens saksbehandlingstider
Registreringsavdelingens saksbehandlingstider

Vi besvarer mail innen tre (3) virkedager. 

Kontaktinformasjon:

 

 

Torbjørn Brenna
Administrerende direktør
90159295 torbjorn.brenna@nkk.no
  Marianne O. Njøten
Assisterende direktør
98696941 marianne.njoten@nkk.no
  Merete Røberg-Larsen
Administrasjonssekretær
90093317 merete.roberg-larsen@nkk.no
       

 

Generelle henvendelser

  Informasjon 21600900 info@nkk.no
medlem@nkk.no
  Hilde Siewartz Løken
Informasjon og medlemsservice
45513157 hilde.loken@nkk.no
       
 

Organisasjons- og aktivitetsavdelingen

 

Generelle henvendelser 21600900 championat@nkk.no
jakt@nkk.no
utstilling@nkk.no
org.avd@nkk.no
   Hilde Engeland
Avdelingsleder
Advokat
90041404 hilde.engeland@nkk.no
  Dagny Wangensteen
Saksbehandler, organisasjonsspørsmål
  • Dommerklareringer utstillinger
  • Dommerklareringer agility
93278093 dagny@nkk.no
  Haakon Rognsaa Arnesen
Jurist, organisasjonsspørsmål
47688151  haakon.arnesen@nkk.no
  Eva Pedersen
Saksbehandler jakt
  • Blodspor- og fersksporprøver
  • Bruksprøve for schweisshund
  • Ettersøkshundregisteret
  • Dommerutdanning ettersøk
  • Kontakt for KG ettersøk
  • Jaktprøver for stående fuglehund
  • Jaktprøver for halsende fuglehund
    Terminliste for prøver, samordningsutvalg for prøver
  • Championat, titler og WCC for gruppe 7
98697021 eva.pedersen@nkk.no
  Janne Gregersen
Saksbehandler RIK, jakt, mv.
  • Brukshundprøver
  • Dommerutdanning/ konkurranseleder lydighet
  • Figurant- og testlederkurs for mentaltester og lydighetsprøver
  • Funksjonsanalyse
  • Invitasjon av lydighetsdommere til NKKs utstillinger
  • Kontakt for KG mentaltester
  • Karaktertest
  • Kontakt for KG lydighet
  • Kontakt for landslaget lydighet
  • Kunsthiprøver
  • Kåringsprøve
  • Lure coursing
  • Mentalbeskrivelse hund (MH)
  • RIK brukshundprøver, produksjon av RIK-lisenser, kontakt for KG RIK
  • Sporprøver for blodhund
  • Trekkhundprøver for polare raser
  • Vannprøve for newfoundlandshund
  • Kontaktperson for NKKs Sportshundkomite
98690545 janne.gregersen@nkk.no
  Dag Christer Lie
Ansvarlig for produksjon
  • Produksjon av NKKs utstillinger og materiell til klubber
  • Plassjef
  • Avtaler med stands på NKKs utstillinger
  • Kontakt for maskinpark, skrivere og pakkemaskiner
  • Ansvar for innkjøp i samarbeid med regnskapsavdelingen
91764466 dag.christer.lie@nkk.no
  Merete Greaker
Saksbehandler utdanning, utstilling
  • Eksteriørdommerutdanning
  • Kontakt for dommerutdanningskomiteen (DUK)
  • Dommerelever/aspiranter på NKKs utstillinger
  • Instruktørutdanning
  • Produksjon av NKKs utstillinger
  • Championat og WCC for gruppe 9
92400424 merete.greaker@nkk.no
  Pernille Saltnes
Saksbehandler jakt, utstilling
  • Drevprøver for dachshund
  • Drevprøver for basset
  • Drevprøver for alpinsk dachsbracke
  • Jaktprøver for harehund
  • Kontakt for Utstillingskomiteen
  • Kontakt for ringsekretærutdanning
  • Kontakt for Kompetansegruppe for ringsekretærer (RUK).
  • Utsendelse av dommerinvitasjoner
  • Utsending av ringsekretærinvitasjoner
  • Championat og WCC for gruppe 4/6
98697595 pernille.saltnes@nkk.no
  Elisabeth Steen
Saksbehandler jakt, utstilling
  • Jaktprøve for retrievere
  • Jaktprøver for spaniels
  • Søknader/tillatelser amputering av hale
  • Utstillingstillatelser og dispensasjoner prøver mv. for kastrert/sterilisert hund
  • Terminlister for utstillinger, oppfølging i etterkant og resultatregistrering.
  • Produksjon av NKKs utstillinger.
  • Championat og WCC for gruppe 2, 8 og 10.
98893249 elisabeth.steen@nkk.no
  Sandra Holme
Saksbehandler jakt mv.
  • Elghundprøver løs- og bandhund
  • Elgsporprøve
  • Rallylydighet
  • Kreativ lydighet
  • Championat, titler og WCC gruppe 1, 3 og 5
  • Dommerklarering rally- og kreativ lydighet
92018002 sandra.holme@nkk.no
  Ragnar Kielland
Saksbehandler utstilling, agility, juniorhandling mv.
  • Produksjon av NKKs utstillinger
  • Kontaktperson for KG agility
  • Kontakt for landslag agility
  • Kontaktperson for KG juniorhandling
  • Kontaktperson for Standardkomiteen/rasestandarder
93895584 ragnar.kielland@nkk.no
 
 

Vebjørn Eikill Veflen
Prosjektleder/rådgiver

  • Digitale arbeidsplattformer
  • Dommerarbeid og -søknader (DUK)
41430777 vebjorn.eikill.veflen@nkk.no
   
 

Helse- og registreringsavdelingen

(For registreringsspørsmål / telefon 21 600 908 er telefontid kl 10-14 hver dag)

 

Generelle henvendelser registrering 21600908  registrering@nkk.no
  Generelle henvendelser helse 21600900 (tast 3) helse@nkk.no
  Henriette Sæbø
Avdelingsleder
21600900 helse@nkk.no
  Anne Lise Jordheim
Registrering av valpekull, eierskifter og omregistrering fra utlandet for gruppene 2 , 4 og 7.
45513165 annelise.jordheim@nkk.no
  Kristin Bonna Johnsrud
Registrering av valpekull, eierskifter og omregistrering fra utlandet for gruppene 3 og 8.
45513158 kristin.johnsrud@nkk.no
  Laila Eren Rødland
Registrering av valpekull, eierskifter og omregistrering fra utlandet for gruppene 5 og 6.
45513164 laila.rodland@nkk.no
  Berit Klausen
Registrering av valpekull, eierskifter og omregistrering fra utlandet for gruppe 9 og kennelnavn.
45513162 berit.klausen@nkk.no
  Marit Hagen
Seniorrådgiver, registrering
92446970 marit.hagen@nkk.no
  Kirsten Gjersund
Registrering av valpekull, eierskifter og omregistrering fra utlandet for gruppene 1 og 10
98690509 kirsten.gjersund@nkk.no
  Maria Kjeldaas Johannessen
Veterinær
  • Helse og sykdom
98691667 mkj@nkk.no
  Aud Fossum
Saksbehandler
  • Røntgenavlesning
  • Patella-attester
  • ECVO-attester
93092402 aud.fossum@nkk.no
  Tanya Tysnes
Saksbehandler (deltids utdanningspermisjon)
  • DNA-resultater
  • DNA generelt
  • Patella-søknader (veterinærer)
  tanya.tysnes@nkk.no
Tilgjengelig på mail
  Kim Bellamy
Avlskonsulent, veterinær
(deltids forskningspermisjon)
  • RAS-kontakt for raseklubber
45445179 kim.bellamy@nkk.no
  Nina Hansen
Veterinær (vikariat)
Helse og sykdom
92201467 nina.hansen@nkk.no
  Astrid Indrebø
Spesialrådgiver i redusert stilling, veterinær
  astrid.indrebo@nkk.no
       
 

Markeds- og kommunikasjonsavdelingen

  Generelle henvendelser 21600900 kommunikasjon@nkk.no
  Cecilie Holgersen
Avdelingsleder
  cecilie@nkk.no
  Eva K. Wiik
Markeds- og kommunikasjonskonsulent
93272384 eva.wiik@nkk.no
  Jørn Nordbø Pettersen
Grafisk designer
92089694 jorn@nkk.no
  Kjetil Vataker Johansen
Politisk rådgiver/medierådgiver
Pressekontakt
48203314 kjetil@nkk.no
  Hilde Siewartz Løken
Informasjon og medlemsservice
45513157 hilde.loken@nkk.no
  Hundesport
  Redaksjon 21600900 hundesport@nkk.no
  Klubb- og utstillingsannonser 21600900 hundesport@nkk.no
  Kommersielle annonser, HS Media v/Malin Solvang 62946970
47712424
malin.solvang@hsmedia.no
       
  IT-utvikling
  Generelle henvendelser 21600900 it-hjelp@nkk.no
  Elisabeth Jangås
IT-sjef
40846346 elisabeth.jangas@nkk.no
  Anikken E. Waaltorp
Systemansvarlig
93499861 anikken@nkk.no
       
 

Økonomi- og regnskapsavdelingen

 

Generelle henvendelser 21600900 regnskap@nkk.no
  Ellen Bongard
Avdelingsleder
91199777 ellen.bongard@nkk.no
  Inessa Tørstad
Saksbehandler regnskap
98696875 inessa.torstad@nkk.no
  Alle henvendelser ang. momskompensasjon 21600900 momskompensasjon@nkk.no
       
  NKKs sædbank
  Generelle henvendelser 91887792  
 
 

Våre samarbeidspartnere: