Kontakt NKKs sekretariat

Hund som skriver mail
Foto: iStock

For henvendelser - benytt gjerne epost til avdelingene, vi svarer så snart vi har mulighet.

Telefon: 21 600 900 / E-post: info@nkk.no

  • Postadresse:  Norsk Kennel Klub, Postboks 52 Holmlia, 1201 Oslo
  • Besøksadresse:  Nordåsveien 5, 1251 Oslo

Telefontid for registrering; valpekull, eierskifte, importer og kennelnavn: mandag, onsdag og torsdag 09:00 -11 og 12:00 - 14:00. Telefon: 21 600 900

FLYTTET? Husk at du selv kan endre adresse via «Min side»

Se også:
Saksbehandlingstider helse
Saksbehandlingstider registrering
Saksbehandlingstider aktivitet

 

Kontaktinformasjon:

 

 

Generelle henvendelser

  Informasjon 21600900 info@nkk.no
medlem@nkk.no
       
  Lars Arne Aulie
Generalsekretær
40028150 lars.arne@nkk.no
       
 

Avdeling marked, kommunikasjon og medlemsservice

  Generelle henvendelser   kommunikasjon@nkk.no
hundesport@nkk.no
kjopehund@nkk.no
nkkbutikken@nkk.no
  Cecilie Holgersen
Avdelingsleder
41541143 cecilie@nkk.no
  Eva K. Wiik
Kommunikasjonsrådgiver
93272384 eva.wiik@nkk.no
  Anne Livø Buvik
Kommunikasjonsrådgiver, pressekontakt
95966151 anne.buvik@nkk.no
 

Marie G. Rolandsen
Kommunikasjonsrådgiver, politikk og myndighetskontakt

47679150 marie.rolandsen@nkk.no
  Jørn Nordbø Pettersen
Grafisk designer
92089694 jorn@nkk.no
  Åse Torvik
Informasjon, medlemsservice
og NKK-butikken
41412737 ase.torvik@nkk.no
       
 

Avdeling aktivitet

 

Generelle henvendelser  

championat@nkk.no
jakt@nkk.no
utstilling@nkk.no
ettersok@nkk.no

       
  Catharina Fridell
Avdelingsleder
  • Sekretær for NKKs Utstillingskomite (NSU)
     
95819722 catharina.fridell@nkk.no
  Eva Pedersen
Fagkoordinator og saksbehandler, jakt
  • Ettersøkshundregisteret
  • Dommerutdanning ettersøk
  • Kontaktperson KG ettersøk
  • Blodspor – og fersksporprøver
  • Bruksprøver for schweisshund
  • Jaktprøver for stående fuglehund
  • Jaktprøver for halsene fuglehund
  • Terminliste for prøver; jakt og bruks
  • Sekretær for NKKs Jakthundkomite (NJK)
  • Championat, titler og WCC - gruppe 7
98697021 eva.pedersen@nkk.no
  Janne Gregersen
Saksbehandler 
  • Regelverk – oppdatering og revidering
  • RIK, produksjon av lisenser og kontaktperson for KG RIK
  • Figurant – og testlederkurs for mentaltester
  • Funksjonsanalyse / Mentalbeskrivelse av hund (MH)/Karaktertest
  • Kontaktperson for KG Mentaltester
  • Lure coursing og kontaktperson KG Lure coursing
98690545 janne.gregersen@nkk.no
  Dag Christer Lie
Plassjef og saksbehandler
  • Ansvarlig for produksjon av trykksaker; regelverk m
  • Produksjon av materiell til klubber
  • Support til klubber på Dog Web arra 
  • Produksjons av NKKs utstillinger, dialog med teknisk arr og lokasjon
  • Plassjef på NKKs utstillinger
  • Koordinering av stands på NKKs utstillinger
91764466 dag.christer.lie@nkk.no
  Merete Greaker
Saksbehandler utstilling og sport
  • Lydighet og kontaktperson KG Lydighet
  • Instruktørutdanning, godkjenne søknader om kurs
  • Dommerutdanning / Konkurranseleder i Lydighet
  • Terminliste for utstillinger, oppfølging i etterkant og resultatregistrering
  • Produksjons av NKKs utstillinger
  • Championat og titler gruppe 9
92400424 merete.greaker@nkk.no
  Pernille Saltnes
Fagkoordinator og saksbehandler utstilling
  • Jaktprøver for harehund
  • Fagansvarlig og koordinator for produksjons av NKKs utstillinger
  • Utsendelse av dommerinvitasjoner – til NKKs utstillinger
  • Utsendelse av ringsekretærinvitasjoner – til NKKs utstillinger
  • Kontaktperson for Utstillingskomiteen (UK)
  • Kontaktperson for ringsekretærutdanning
  • Kontaktperson for KG Ringsekretærer
  • Championat, titler og WCC - 6
98697595 pernille.saltnes@nkk.no
 

Marion Askeland
Saksbehandler jakt og sport

  • Trekkhundprøver for polare raser
  • Vannprøver for newfoundlandshund
  • Jaktprøver for retrievere og spaniels
  • NFB brukshundprøver
  • Hiprøver
  • Anleggsprøver for tysk jaktterrier
  • Drevprøver for dachsund
  • Drevprøver for basset
  • Drevprøver for alpinsk dachsbracke
  • Jaktprøver for Wachtelhund
  • Sporprøver for blodhund
  • Championat, titler og WCC - gruppe 4 og 8
   
92201467 marion.askeland@nkk.no
  Elisabeth Steen
Saksbehandler utstilling
  • Dommerklareringer utstillinger
  • Søknader/tillatelser amputering av hale
  • Utstillingstillatelse og dispensasjon for prøver mv for kastrert/sterilisert hund
  • Terminliste for utstillinger, oppfølging i etterkant og resultatregistrering
  • Produksjon av diplomer
  • Produksjon NKKs utstillinger
  • Søknader om nye raser
  • Kontaktperson for Standardkomiteen 
  • Championat, titler og WCC - gruppe 2 og 10
98696941 elisabeth.steen@nkk.no
  Helene Nilsen
Saksbehandler utstilling
  • Kontaktperson KG Junior Handling
  • Kontaktperson NKKU
  • Terminliste for utstillinger, oppfølging i etterkant og resultatregistrering
  • Dommerelever / aspiranter på NKKs utstillinger
  • Championat, titler og WCC - gruppe 1 
45513161 helene.nilsen@nkk.no
  Dagny Wangensteen Elstad
Saksbehandler aktivitet og organisasjonsavdelingen
  • Dommerutdanning eksteriør
  • Kontaktperson for dommerutdanningskomiteen (DUK)
93278093 dagny@nkk.no
 

Kristin Myhre
Saksbehandler jakt og sport

  • Ettersøkshundregisteret
  • Elghundprøver løs - og bandhund
  • Elgsporprøver
  • Dommerutdanning elghund
  • Agility og kontaktperson KG Agility
  • Rallylydighet
  • Kreativ Lydighet
  • Smeller
  • Dommerklarering agility, rallylydighet og kreativ lydighet
  • Sekretær for NKKs sportshundkomitè (SHK)
  • Championat, titler og WCC - gruppe 3 og 5

 

 

41219376 kristin.myhre@nkk.no
       
       
 

Avdeling helse og registrering

   
  Telefontider for registrering er mandag, onsdag og torsdag 09-11 og 12-14   21 600 900
  Generelle henvendelser   registrering@nkk.no helse@nkk.no
dna@nkk.no
  Hanne Christine Øverli
Avdelingsleder
  hanne.christine@nkk.no
 

Renate Sjølie
Veterinær

  renate.sjolie@nkk.no
  Kim Bellamy
Veterinær PhD / avlskonsulent
  kim.bellamy@nkk.no
  Anne Lise Jordheim
Registrering av valpekull, eierskifter og
omregistrering fra utlandet
for gruppene 1 og 4.
  annelise.jordheim@nkk.no
  Hilde-Kristin Myhrvold
Registrering av valpekull, eierskifter og
omregistrering fra utlandet for gruppene 2
  hilde-kristin.myhrvold@nkk.no
  Hilde Siewartz Løken
Registrering av valpekull, eierskifter og
omregistrering fra utlandet for gruppene 5 og 10.
  hilde.loken@nkk.no
  Kristin Bonna Johnsrud
Registrering av valpekull, eierskifter og
omregistrering fra utlandet
for gruppene 3 og 8.
  kristin.johnsrud@nkk.no
  Laila Eren Rødland
Registrering av valpekull, eierskifter og
omregistrering fra utlandet
for gruppene 6 og 7.
  laila.rodland@nkk.no
  Berit Klausen
Registrering av valpekull, eierskifter og
omregistrering fra utlandet
for gruppene 9 og kennelnavn.
  berit.klausen@nkk.no
  Aud Fossum
Saksbehandler
  • Røntgenavlesning
  • Patella-attester
  • ECVO-attester
   
  Sandra Holme
Saksbehandler
  • Røntgenavlesning
  • DNA-resultater
  • DNA generelt
   
  William Bredal
Veterinær
Helse og sykdom
  • Patella-søknader (veterinærer)
  • Veterinærportalen - bistand til veterinærer vedrørende innlogging mv.
   
 

Stab

  it-hjelp@nkk.no
regnskap@nkk.no
faktura@nkk.no
  Hilde Engeland
Avdelingsleder organisasjonsavdelingen
Advokat
90041404 org.avd@nkk.no
hilde.engeland@nkk.no
  Kathrin Pedersen
Styresekretær og juridisk rådgiver
  kathrin.pedersen@nkk.no
  Anikken E.Waaltorp
Systemansvarlig fagsystemer
  anikken@nkk.no
  Niels Henrik B. Hamre
IT-rådgiver
  niels.henrik@nkk.no
  Cecilie Stenbro
HR-rådgiver
90602501 cecilie.stenbro@nkk.no
  Jan Bøyum
Økonomisjef
93427720 jan.boyum@nkk.no
  Inessa Tørstad
Saksbehandler regnskap
98696875 inessa.torstad@nkk.no
  Birgitte Krosby
Regnskapsmedarbeider
96917380 birgitte.krosby@nkk.no
  Alle henvendelser ang. momskompensasjon 21600900 momskompensasjon@nkk.no
       
  NKKs sædbank
  Generelle henvendelser 91887792 ragnar.flak.thomassen@nkk.no
       
 

Hundesport

   
  Redaksjon 21600900 hundesport@nkk.no
  Kommersielle annonser, HS Media
v/Kjetil Sagen
62 94 10 36/ 924 22 644 ks@hsmedia.no
 
 

Våre samarbeidspartnere: