Resultater fra og årslister etter utstillingen
Sted: Bergen - Vestlandshallen
Dato: 25.05.2024


BIS Plasseringer:

1BIS: Shetland Sheepdog, C.I.B. N DK SE FI CH UCH NORDIC UCH NJub CH SEV-22-23 DKV-18-19-21-22-23 ATW-19 EUW-19 NV-19-20-21-23 EUW23 NORDV-23 NJUBV-23 WW-23 KBHV-23 HeV-23 FIV-23 Lundecock's Coconut, Finn Helge Olsen, Lillesand
2BIS: Airedale Terrier, N DKJr CH NJub CH NJV-23 NORDJV-23 NJUBJV-23 EUJV-23 Rabben's Great Gatsby, Halvor Sigfridstad, Arneberg
3BIS: Petit Basset Griffon Vendeen, GB CH NV-23 NORDV-23 NJUBV-23 Soletrader Pat On The Back, Anders Tunold-Hanssen, Oslo
4BIS: Faraohund, NJr CH N UCH NORDJV-22-23 HEJV-22 NJUBJV-23 FIJV-22 SEJV-22 NJV-23 NV-23 NORV-22-23 NJub CH Bazinga Make Love Not War, Simon Tien Hansen, Sørum
Best In Show dommer: Blidh Von Schedvin, Benny,

GRUPPEPLASSERINGER:

Gruppe 1, Bruks-, Hyrde og Gjeterhunder, Dommer: Östlund-Holmsten, Maritha, 1BIG: Se 1BIS. 2BIG: Schipperke, N UCH NJUBV-23 Analog Ci Inferno, Bjørn Erling Løken, Hønefoss. 3BIG: Welsh Corgi Cardigan, N DK UCH NJV-23 NORDJV-23 NORDV-23 NJUBJV-23 Analog Cc Fatal Distraction, Bjørn Erling Løken, Hønefoss. 4BIG: Schäferhund Normalhår, N UCH C.I.B-J DKJCH DKJV-22 BH-VT IBGH1 Owinn's Fixi, Leif Vidar Belgen, Trøgstad.

Gruppe 2, Schnauser/Pincher/Molosser/Sennenh, Dommer: Rodrigues, Fernando Madeira, 1BIG: Dobermann, Esbelto's Monza, Siv Helene Muri Ramsjø, Ådalsbruk. 2BIG: Dansk-Svensk Gårdshund, N SE DK UCH NJV-19 NV-20-23 SEV-22 NJUBV-23 NJub CH Samkas Mr. Milo Merg, Mette Merg, Oslo. 3BIG: Rottweiler, DKJV-17 KBHV-17 KBHJV-17 RLI Shenina's Bad Boy, Kristine Walle Gundersen, Morvik. 4BIG: Sankt Bernhardshund Korthåret, EUJW-23 NJr CH NJV-23 NORDJV-23 NJUBJV-23 Santjago Od Mikija, Katarina Elin Helland Andersen, Hauglandshella.

Gruppe 3, Terriere, Dommer: Jensen, Ghita, 1BIG: Se 2BIS. 
2BIG: Jack Russell Terrier, Hunter Hawk Cv Ocean Victory, Maria Huseby, Sandve. 3BIG: Cairn Terrier, Cete's Fi-Fi-Dong, Petter Kaalstad, Sandnes. 4BIG: Norwich Terrier, NO DK SE FI UCH SE V-23 Sveliz Unbreak My Heart, Mette Löfquist, Sverige.

Gruppe 4, Dachshund, Dommer: Bergbom, Karin, 1BIG: Dvergdachshund Strihåret, Flanagan Knucklehead, Birgitta Birgisdottir, Avaldsnes. 2BIG: Dachshund Langhåret, N UCH Jakira's Rhapsody, Grethe Therese Bartnes Holmedal, Olsvik. 3BIG: Dachshund Strihåret, Blah Blah Blah Av Larhjelm, Eldri Skjelkvåle Kjørren, Brumunddal. 4BIG: Dvergdachshund Korthåret, N DK SE UCH N BS CH N V(F)CH Minstemann's Omg, Hilde Karlsen, Jevnaker.

Gruppe 5, Spisshunder, Dommer: Lindstrøm, Terje, 1BIG: Se 4BIS. 2BIG: Finsk Lapphund, SE N UCH NV-23 Toiveikas Akela, Anny-Elise Høie, Røyksund. 3BIG: Siberian Husky, Barkas Perrera I'm Fiery, Rune Harald Dalby, Son. 4BIG: American Akita, C.I.B. N SE DK UCH NJub CH NV-23 NJUBV-23 Fear Play's Game Of Thrones, Tore Årsvold, Voll.

Gruppe 6, Drivende og Sporhunder, Dommer: Hagen, Arnstein, 1BIG: Se 3BIS. 2BIG: Rhodesian Ridgeback, Hawuna Becoming Una, Sarah Sætveit, Hyllestad. 3BIG: Beagle, Alotorius Old Glory Fudge, Faruk Mujanic, Sandnes. 4BIG: Hygenhund, RR DK UCH NJub CH NVet CH EUVW-23 NVV-23 NV-23 NORDVV-23 NORDV-23 NJUBVV-23 NJUBV-23 Balder, Stine Johansen, Vallset.

Gruppe 7, stående fuglehunder, Dommer: Hagen, Arnstein, 1BIG: Bracco Italiano, Rudskog's Birra Moretti, Hans-Ole Stenbro, Rakkestad. 2BIG: Breton, Carnelian's Cosmos, Faruk Mujanic, Sandnes. 3BIG: Italiensk Spinone, DK N UCH NJV-22 NV-22 Krokklettens Alchemilla, Ingeborg Sophie Mellgren Mathiesen, Koppang. 4BIG: Pointer, NJr CH NJV-23 NORDJV-23 NORDV-23 NJUBJV-23 NJUBV-23 EUJW-23 Carnelian's Amanda, Faruk Mujanic, Sandnes.

Gruppe 8, Apporterende Hunder, Dommer: Thirlwell, John, 1BIG: Portugisisk Vannhund, SE DK UCH US USGR CH Pouch Cove Live Wire, Runi Kristiansen, Hvittingfoss. 2BIG: Cocker Spaniel, NJr CH NJUBJV-23 HeW-23 HeJW-23 SEJV-23 Tobajo's Key To Succsess, Tormod Bakke Johnsen, Halden. 3BIG: Labrador Retriever, N UCH Surprising's Julia, Eva Mjelde, Eidsvåg I Åsane. 4BIG: Curly Coated Retriever, Skaringen's Ebony Seraphim Ii, Sturla Sætre Liavåg, Flaktveit.

Gruppe 9, Selskapshunder, Dommer: Silva, Zeferino José Cardoso, 1BIG: Dvergpuddel, SE DK N FI UCH NORDJV-18 NORDV-18 Black Mail's Gold Digger, Gro Elin Bjørndalen, Auli. 2BIG: Bichon Havanais, N SE DK UCH Mozzafiato's Belle, Line Sørensen, Mysen. 3BIG: Petit Brabancon, C.I.B N SE FI DK EE UCH BALTW-18 NV-19 Shevilan Juicy Orange, Finn Arne Kroken, Vikhammer. 4BIG: Cavalier King Charles Spaniel, NJub CH Pecassa's Mister Power Of Sprudle, Nina Mehandru Kallekleiv, Hauglandshella.

Gruppe 10, Mynder, Dommer: Cavalieri, Fausto, 1BIG: Whippet, Crème Anglaise's Lady Danbury, Mona Riberg, Levanger. 2BIG: Saluki, Gucci Girl Of Aurora Z Tripu, Sonja Tørres, Strømmen. 3BIG: Greyhound, N UCH Jet's The Way We Play, Espen Engh, Lier. 4BIG: Skotsk Hjortehund, St Finnian Dawn, Jorunn Hodneland, Os.


Bamseliste etter denne utstillingen

1. C.I.B. N DK SE FI CH UCH NORDIC UCH NJub CH SEV-22-23 DKV-18-19-21-22-23 ATW-19 EUW-19 NV-19-20-21-23 EUW23 NORDV-23 NJUBV-23 WW-23 KBHV-23 HeV-23 FIV-23 HRV-24 Lundecock's Coconut, Shetland Sheepdog, Finn Helge Olsen, Lillesand, (14-13-6) 33 p.
2. GB CH NV-23 NORDV-23 NJUBV-23 Soletrader Pat On The Back, Petit Basset Griffon Vendeen, Anders Tunold-Hanssen, Oslo, (12-11-5) 28 p.
3. N DKJr CH NJub CH NJV-23 NORDJV-23 NJUBJV-23 EUJV-23 NV-23 DKV-23 SEV-23 Rabben's Great Gatsby, Airedale Terrier, Halvor Sigfridstad, Arneberg, (12-7-6) 25 p.
4. N HR SE DK FI UCH NORDIC UCH NJr CH NORDJV-22-23 HEJV-22 NJUBJV-23 FIJV-22 SEJV-22 NJV-23 NV-23 NORV-22-23 NJub CH FI Jr CH HeW-23 FIW-23 Bazinga Make Love Not War, Faraohund, Simon Tien Hansen, Sørum, (11-10) 21 p.
5. SE FI DK UCH US CH SV-22 EUW-2 NORDV-23 NV-23 NJUBV-23 Tells Kjavu Its About Time, Afghansk Mynde, Brett Hamilton, Sverige, (15) 15 p.
5. SE DK FI N UCH JEUW22 DKJCH Jean Dark Zillionare, Chinese Crested, Alexandra Billstein, Sweden, (15) 15 p.
7. N SE DK UCH Siggen's Starlight Express, Welsh Corgi Pembroke, Rita Tilley Wilberg, Sørumsand, (13) 13 p.
8. N UCH Jet's The Way We Play, Greyhound, Espen Engh, Lier, (5-4-4) 13 p.
9. Wilchrimane Frangipani, Pointer, Madeleine Bäck, Sverige, (12) 12 p.
10. N SE DK U(U)CH NJub CHNV-22 NV-23 NORDV-23 NJUBV-23 Winton State Of The Art, Engelsk Springer Spaniel, Vanja E Trøbakk Sliwa, Singsås, (11) 11 p.
11. DK NJr CH NJV-23 NJUBJV-23 Obey Your Gay Nadarium, Portugisisk Vannhund, Even Storskogen Prydz, Ski, (6-5) 11 p.
12. Rudskog's Birra Moretti, Bracco Italiano, Hans-Ole Stenbro, Rakkestad, (5-3-2) 10 p.
13. N UCH NJub CH Pecassa's Mister Power Of Sprudle, Cavalier King Charles Spaniel, Nina Mehandru Kallekleiv, Hauglandshella, (5-4) 9 p.
14. C.I.B. N SE DK FI NORDIC UCH NJub CH NV-20 NJUBV-23 ZGRW-24 East Of Eden's Hermine, Shar Pei, Ruth Torbjørg Kjelleberg, Skui, (8) 8 p.
14. Jeamara's Coolest Chick Out There, American Akita, Lisa Johansen, Geithus, (8) 8 p.
14. N FI UCH NV-23 NORDV-23 Fidella Starface, Toy Puddel, Eva Birgitte Nygaard, Oppegård, (8) 8 p.




Beste veteran:

Dag 1
1. C.I.B NORD DK NORDIC UCH NJub CH VDH UCH Ben-Star's Ladys King, Shih Tzu, Bente Langaker, Avaldsnes, 6 p.
2. N DK UCH AD DKJV-16 Hjortronblommas Quick Step, Whippet, Kristin Hoff, Tanem, 5 p.
3. NORD UCH DKJV-16 NORDJV-16 NJV-16 Ohoi's Razzle Dazzle, Newfoundlandshund, Sølvi Nordtveit, Skjold, 4 p.
4. N UCH Amasoneland's Peer Gynts Serenade, Saluki, Ine Dyngeland, Isdalstø, 3 p.

Dag 2
1. C.I.B. GB N DK SE UCH DKJV-17 NJV-17 NV-17 WJV-17 KBHV-18 DKV-18 SEV-19 HEW-21 Tiny Fellow's U Got The Look, Pomeranian, Camilla Kristoffersen, Tanem, 6 p.
2. NORD UCH Buckwheater's Move Heaven And Earth, Skye Terrier, Lene Cecilie Ugland, Stavanger, 5 p.
3. C.I.B.-V C.I.B NORD PL UCH NVet CH DKVet CH EUW-18 NV-21 NVV-21 DKVV-22 RLI NJub CH Wheatenhamran's Father To Son, Irish Softcoated Wheaten Terrier, Ranveig Isene, Almenningen, 4 p.
4. C.I.B NORDIC UCH N DK EE FI UCH SEV-19 NV-20 RL1 BH-VT Every Minute Of Love Royal Rain, Australian Shepherd, Nilsen, Helene, Skedsmokorset, 3 p.

Dommer: Blidh Von Schedvin, Benny


Årets beste veteran etter denne utstillingen

1. N UCH SE U(U)CH NJV-13 NV-22 NVV-22-23 NORDVV-23 NJUBVV-23 Westaway Don't You Forget About Me, Engelsk Springer Spaniel, Kjellevold, Stig Arne, Våle, (6-4) 10 p.
2. C.I.B NORDIC UCH N DK EE FI UCH NORDIC VCH DK VetCH SEV-19 NV-20 RL1 BH-VT Every Minute Of Love Royal Rain, Australian Shepherd, Nilsen, Helene, Skedsmokorset, (6-3) 9 p.
3. C.I.B.-V. C.I.B. NORD DK UCH NORDIC UCH NJub CH NVet CH NJV-15 NV-17 NV-19-20-23 EUVW23 NVV-23 La-Faja's Mindfullnes, Bearded Collie, Helle Haugen Lund, Heimdal, (8) 8 p.
4. C.I.B. N SE FI DK UCH NV-20-21 DK VetCH Panaphia's Magic Man, Lhasa Apso, Kurt Espeland, Sirevåg, (7) 7 p.
5. N UCH NVet CH NVV-23 Smalltall's Good As Gold, Grand Danois, Heidi Lund, Bjørkelangen, (7) 7 p.
6. N DK UCH N FS CH N HM CH RLIII NORDV-18 NV-20-21 SEVV-22 SEV-22 FSIII FSII HTMI LPI Brukbare's Cassandra (t), Belgisk Fårehund, Tervueren, Marianne Ono Njøten, Oslo, (7) 7 p.
7. C.I.B. GB N DK SE UCH DKJV-17 NJV-17 NV-17 WJV-17 KBHV-18 DKV-18 SEV-19 HEW-21 Tiny Fellow's U Got The Look, Pomeranian, Camilla Kristoffersen, Tanem, (6) 6 p.
8. C.I.B. DK N UCH NVet CH SE JV- KBHV-16 NVV-23 NORDVV-23 NJUBVV-23 Speedycrown's Black Sparkler, Collie Langhåret, Chatarina Näslund, Sverige, (6) 6 p.
9. C.I.B NORD DK NORDIC UCH NJub CH VDH UCH Ben-Star's Ladys King, Shih Tzu, Bente Langaker, Avaldsnes, (6) 6 p.
10. NVV-23 NVet CH Leo, Rottweiler, Mia Christine Skarpsno, Hvalstad, (6) 6 p.
11. NORD UCH Buckwheater's Move Heaven And Earth, Skye Terrier, Lene Cecilie Ugland, Stavanger, (5) 5 p.
12. C.I.B N SE DK FI NORDIC UCH NJub CH NJV-16 NV-16-17-18-19-23 NORDV-23 NJUBV-23 Gold Monarh Flush Royal, Skye Terrier, Trond Storsveen, Lier, (5) 5 p.
13. N DK UCH AD DKJV-16 Hjortronblommas Quick Step, Whippet, Kristin Hoff, Tanem, (5) 5 p.
14. EUJW-15 NJV-15 NV-15-22-23 NJub CH NVV-22-23 NORDVV-23 NORDV-23 NVet CH Inga, Haldenstøver, Raymond Bråten, Båstad, (5) 5 p.
15. NORD UCH NJV-15 NV-21 NVet CH NVV-22-23 NORDVV-23 NJUBV-23 NJUBVV-23 EUVV-23 Hokuun-Go Tatsuya Kensha, Akita, Hanne Kristin Kjelsberg-Odden, Reinsvoll, (5) 5 p.




Beste avlshund:

Dag 1
1. N UCH Ballygran's Beverly,Whippet, Anne Mette Mikkelsen, Ytre Arna, 6 p.
2. N SE DK UCH NJV-20 EUW-23 Sagaland's Nilsson,Tibetansk Spaniel, Sonja Dramstad, Dilling, 4 p.
3. Bernerlunden's Olea Otard Af Baron,Berner Sennenhund, Nina Bless, Blomsterdalen, 3 p.


Årets beste avlshund etter denne utstillingen

1. N SE DK UCH NJV-20 EUW-23 Sagaland's Nilsson, Tibetansk Spaniel, Sonja Dramstad, Dilling, (8-6-4) 18 p.
2. N J(H)CH N UCH Pediculus Åja, Dachshund Strihåret, Kirsten Næss, Elverum, (8) 8 p.
3. N DK UCH NJV-19 Nia Jax Nadarium, Portugisisk Vannhund, Even Storskogen Prydz, Ski, (7) 7 p.
4. N UCH Ballygran's Beverly, Whippet, Anne Mette Mikkelsen, Ytre Arna, (6) 6 p.
5. N UCH NJV-17 Illa-Berek Boholy, Ungarsk Mynde, Eirin Emaus, Bygland, (6) 6 p.
6. Bernerlunden's Olea Otard Af Baron, Berner Sennenhund, Nina Bless, Blomsterdalen, (3) 3 p.




Beste oppdretter:

Dag 1
1. Royal Ones - Dvergschnauzer Sort/Silver, 5 p.
2. Aminiafu - Rhodesian Ridgeback, 3 p.
3. Latroonis - Basset Hound, 2 p.
4. Courtbourne - Whippet, 1 p.

Dag 2
1. Welincha - Welsh Corgi Pembroke, 5 p.
2. Kalexas - Flat Coated Retriever, 3 p.
3. Toiveikas - Finsk Lapphund, 2 p.
4. T-Bob - Bearded Collie, 1 p.


Årets mest vinnende oppdretter etter denne utstillingen

1. Skorradals - Skye Terrier, (6-5) 11 p.
2. Sagaland - Tibetansk Spaniel, (7-3) 10 p.
3. Jeskefjell - Norsk Elghund Grå, (7) 7 p.
4. Bella Figura - Shih Tzu, (7) 7 p.
5. Pride Of Norway - Norsk Lundehund, (4-3) 7 p.
6. Royal Ones - Dvergschnauzer Sort/Silver, (5) 5 p.
7. Welincha - Welsh Corgi Pembroke, (5) 5 p.
8. Hin Chen - Shih Tzu, (5) 5 p.
9. Jakira - Dachshund Langhåret, (5) 5 p.
10. Aquafortis - Portugisisk Vannhund, (4) 4 p.
11. Quantos - Schäferhund Langhår, (4) 4 p.
12. Nadarium - Portugisisk Vannhund, (4) 4 p.
13. Simon Says - Flat Coated Retriever, (3) 3 p.
14. Aminiafu - Rhodesian Ridgeback, (3) 3 p.
15. Vintervidda - Svensk Lapphund, (3) 3 p.




Beste Norske Hund:

Dag 1
1. RR DK UCH NJub CH NVet CH EUVW-23 NVV-23 NV-23 NORDVV-23 NORDV-23 NJUBVV-23 NJUBV-23 Balder, Hygenhund, Stine Johansen, Vallset, 3 p.
2. C.I.B.-J. NJub CH N DK CHJr CH SEV-22 SEJV-22 EUWJ-23 NORDJV-23 NJUBJV-23 NJUBV-23 WJW-23 Lily Lavendel, Haldenstøver, Cecilie Fuhr, Stange, 1 p.

Dag 2
1. C.I.B.-J NJr CH EUJW-23 NJV-23 NJub CH NV-23 NJUBJV-23 N J(B)CH Heggbrenna's Gjertrud, Norsk Elghund Grå, Hege Henningsen, Hernes, 49 p.
2. Pride Of Norway's Chinook Wind, Norsk Lundehund, Anette Vabø-Andersen, Tvedestrand, 44 p.


Årets beste norske hund etter denne utstillingen

1. NJr CH Kimura's Kyrre, Norsk Buhund, Kathrine Øksnevad Lindstrøm, Karmsund, (61) 61 p.
2. SE DK N UCH DKJV-21 NJub CH NORDJV-21 NJV-22 NV-22 NJUBV-23 SEV-23 Pride Of Norway's Evolution, Norsk Lundehund, Anette Vabø-Andersen, Tvedestrand, (54) 54 p.
3. C.I.B. FI N DK UCH NORDIC UCH NJub CH NJV-21 NV-22-23 DKV-22 NORDV-22-23 FIV-22 NJUBV-23 Svartkamplia's Bamse, Norsk Elghund Grå, Jan Lien, Vingrom, (50) 50 p.
4. C.I.B.-J NJr CH NORDIC UCH N UCH EUJW-23 NJV-23 NJub CH NV-23 NJUBJV-23 N J(B)CH Heggbrenna's Gjertrud, Norsk Elghund Grå, Hege Henningsen, Hernes, (49) 49 p.
5. N UCH Pride Of Norway's Chinook Wind, Norsk Lundehund, Anette Vabø-Andersen, Tvedestrand, (44) 44 p.



Junior handling:

 

Klasse 10-13 år, dag 1
1. Oline Røren Olsen, Vatne, Bichon Havanais, Teigestovas Anna
2. Ingrid Linnerud, Skarnes, Norsk Elghund Grå, Hongins Tilda
3. Villemo Sparbo Vanvik, Vinterbro, Chihuahua Korthåret, Koru's Rolex Amako


Klasse 14-18 år, dag 1
1. Julie Gutrad Erikson, Halden, Cocker Spaniel, Tobajo's Key To Succsess
2. Emily Heggestad-Cabral, Sæbøvågen, Whippet, Pecassa's Itsaknockout Brienne
3. Malin Ryeng-Berglund, Skjold, Petit Basset Griffon Vendeen, Aasetoppens Bajas
4. Otilie Rehfsem Akselsen, Mogreina, Siberian Husky, Nimare's Bitter Plum


Dag 2
1. Julie Gutrad Erikson, Arneberg, Airedale Terrier, Rabben's Zenith
2. Mimmi Indine Nilsen, Skien, Newfoundlandshund, Fagergårds Grand Reserva Espesial
3. Hugrún Svava Svövudottir, Sokna, Fox Terrier Ruhåret, Fransin Keanu
4. Otilie Rehfsem Akselsen, Mogreina, Siberian Husky, Nimare's Bitter Plum


Klasse 10-13 år, dag 2
1. Villemo Sparbo Vanvik, Vinterbro, Chihuahua Korthåret, Koru's Rolex Amako
2. Ingrid Linnerud, Skarnes, Norsk Elghund Grå, Hongins Tilda
3. Emelie Rose Nicol, Drammen, West Highland White Terrier, Inverour Celtic Fling Of Fife


Klasse 14-18 år, dag 2
1. Julie Gutrad Erikson, Arneberg, Airedale Terrier, Rabben's Zenith
2. Mimmi Indine Nilsen, Skien, Newfoundlandshund, Fagergårds Grand Reserva Espesial
3. Hugrún Svava Svövudottir, Sokna, Fox Terrier Ruhåret, Fransin Keanu
4. Otilie Rehfsem Akselsen, Mogreina, Siberian Husky, Nimare's Bitter Plum