Valper etter trivelige og omgjengelige foreldre.

En ledig tispe for fôrvert/deleier

Mor er Fantejentas Irma. Irma er fri for HD (A med index 123) og øyelyst. Hun er utstilt til excellent, CK og Cert. Dette er første kullet til Irma. Selv er hun fra et kull der alle er fri for HD, og øyelyst fri og er trivelige familiehunder. Irma trenes i bruks (spor/feltsøk/rundering) og viser gode egenskaper for hundesport. Hun er en trivelig familiehund, elsker kos, men er også aktiv med en god «drive». Hun er mentalt sterk og uredd.
Far er Lissrakkans Atle. Atle er fri for HD (B), og øyelyst uten anmerkning. Han internasjonal utstillings champion (C.I.B) og er en flott representant for rasen. Atle er en avslappet, koselig og meget allsidig hund, som trener og konkurrerer i rallylydighet, LP, blodspor og nosework. Han har bestått gjeterhundtest for kroppsgjetere i Sverige, og er svensk viltspor champion. Han bor i Sverige, og har ingen kull i Norge fra før.

Innalvsgraden for kullet er 0,68 % ved 5 generasjoner.

Fantejenta er et lite oppdrett av Norsk buhund, det første kullet ble født i 2013. Hundene mine er først og fremst familiehunder, som jeg trener og konkurrerer med i rallylydighet, lydighet og nosework. De blir brukt i avl dersom helse og mentalitet tilsier det. Jeg er opptatt av at hundene jeg bruker i avl skal være friske, trygge og gode hunder, samtidig som de både ser ut som, og oppfører seg, som en buhund. Mine valper vokser opp på stua og blir vant til hverdagslige lyder og gjøremål, de blir mye håndtert og det legges stor vekt på sosialisering i de ukene de bor hos meg. Som valpekjøper får du livslang oppfølging med på kjøpet.