Årslister 2023

Lundecock's Coconut, shetland sheepdog, er årets mestvinnende hund etter NKK Sandefjord
Lundecock's Coconut, shetland sheepdog, er årets mestvinnende hund etter NKK Sandefjord

Årslisten oppdateres fortløpende etter hver utstilling

 

Årslister etter NKK Rogaland

Resultater fra og årslister etter utstillingen
Sted: Rogaland
Dato: 02.09.2023

BIS Plasseringer:

1BIS: Shetland Sheepdog, C.I.B. N DK SE FI NORDIC UCH NJub CH SEV-22 DKV-18-19-21-22 ATW-19 EUW-19 NV-19-20-21 EUW23 Lundecock's Coconut, Finn Helge Olsen, Lillesand
2BIS: Siberian Husky, CH UC NORDJV-21 NORDV21 DKJV-21 DKV-21 NV-22 Barkas Perrera Fearless Blonde, Bente Andersen, Son
3BIS: Petit Basset Griffon Vendeen, GB CH Soletrader Pat On The Back, Anders Tunold-Hanssen, Oslo
4BIS: Bichon Frisé, DKCH Top Speed Moves Like Jagger, Diana Bentley, Danmark
Best In Show dommer: Wilberg, Leif-Herman,

GRUPPEPLASSERINGER:

Gruppe 1, Bruks-, Hyrde og Gjeterhunder, Dommer: Östlund-Holmsten, Maritha, 1BIG: Se 1BIS. 2BIG: Bearded Collie, JEUW-23 Farmarens Lucky Win, Linnea Sandberg, Sverige. 3BIG: Hvit Gjeterhund, N DK UCH NORDJV-14 NV-15 RLI BH LPI LPII SL3 AD IGP3 IBGH3 Absolutely Amazing My Av Quantos, Hanne Kiil, Rudshøgda. 4BIG: Welsh Corgi Cardigan, N UCH Cardigarden's Unicorn, Silje Cathrin Kveane Vidakovic, Vennesla.

Gruppe 2, Schnauser/Pincher/Molosser/Sennenh, Dommer: Östlund-Holmsten, Maritha, 1BIG: Grand Danois, N SE DK UCH NJV-21 NV-21 DKJV-21 Smalltall's Looking For Trouble, Heidi Lund, Bjørkelangen. 2BIG: Dvergpinscher, C.I.B N DK SE FI NORDIC UCH NJV-20 KBHV-21 NV-21 Camalis Return Of The Jedi, Vivi Gogstad Thorsen, Andebu. 3BIG: Boxer, N DK UCH NV-22 G & T-Hjertebo's Stargazing Pilar, Trine Larsen, Svelvik. 4BIG: Dobermann, N ES UCH NORDIC UCH NJV-20 NV-21 DKV-21 NORDV-21 EUW-23 Esbelto's Insane, Nanette Berge Karlsen, Støren.

Gruppe 3, Terriere, Dommer: Mäkinen, Maija, 1BIG: Irish Softcoated Wheaten Terrier, C.I.B. N DK SE FI UCH EUR-22 AUSTJV-19 EURJV-19 DKJV-19 NJV-19 Goforit Prime Time, Siv Svingen, Flå. 2BIG: Skye Terrier, C.I.B N SE DK FI NORDIC UCH NJub CH NJV-16 NV-16-17-18-19 Gold Monarh Flush Royal, Trond Storsveen, Lier. 3BIG: Manchester Terrier, DK JrCH EUJW-23 Ipancho Tsarping Z Vejriho Hnizda, Eva Kristin Yssen, Sarpsborg. 4BIG: Yorkshire Terrier, N UCH Pro Dexter Excalibur, Sandra Grzelczak, Hakadal.

Gruppe 5, Spisshunder, Dommer: Leonard, Michael, 1BIG: Se 2BIS. 2BIG: Faraohund, C.I B. N SE DK NORDIC UCH GB CH FI UCH NORDJV-19 NJV-20 NV-20-21-22 NORDV-21-22 DKV-21 HEW-21-22 FIV-21-22 Bazinga Gonna Be A Mighty King, Simon Tien Hansen, Sørum. 3BIG: Samojedhund, C.I.B. NORD UCH NJub CH FIV-19 NJV-18 NORDJV-18 HEW-22 EUW-23 Frida Ginadatter Clearly-Ra-Ju-Ma, Gro Moe-Gumø, Kongsberg. 4BIG: Norsk Lundehund, SE DK N UCH DKJV-21 NORDJV-21 NJV-22 NV-22 Pride Of Norway's Evolution, Anette Vabø-Andersen, Tvedestrand.

Gruppe 6/4, Drivende og Sporhunder/Dachshund, Dommer: Mäkinen, Maija, 1BIG: Se 3BIS. 2BIG: Dalmatiner, N SE DK EE LV UCH NJV-20 NV-20 RLI RLII RLIII Toot's She's A Rainbow, Aase Jakobsen, Krokelvdalen. 3BIG: Rhodesian Ridgeback, Kangelani's Zafir By Django, Marit Hjartøy, Stavanger. 4BIG: Dvergdachshund Korthåret, N DK SE UCH NV-22 DKV-22 Minstemann's Shot Gun, Anita Solberg, Nordre Frogn.

Gruppe 7, stående fuglehunder, Dommer: Leonard, Michael, 1BIG: Breton, DKV-22 Vanity Gautier, Kenneth Langaard, Eidsvoll Verk. 2BIG: Pointer, HR UCH NORDV- 21 NV-22 DKV-22 Weimpoint Steal The Show, Faruk Mujanic, Sandnes. 3BIG: Vorstehhund Korthåret, Øvstebuas Ebp Bruno, Pål I Bådsvik, Røyneberg. 4BIG: Bracco Italiano, N UCH NORDJV-18 NORDV-18 NV-19-20-21 Olympos La Mia Dolce Arancia, Hans-Ole Stenbro, Rakkestad.

Gruppe 8, Apporterende Hunder, Dommer: Nielsen, Eva, 1BIG: Cocker Spaniel, N SE DK UCH NJV-18 NV-18-21 NJub CH Carillo Challenge Accepted, Kari Granaas Hansen, Spydeberg. 2BIG: Amerikansk Cocker Spaniel, US CH SE U(U)CH N UCH Rotojet's Revelation, Karin Linde Klerholm, Sverige. 3BIG: Portugisisk Vannhund, C.I.B. N DK FI SE PL PT UCH NORDIC ES CZ FR UCH EUJW-16 HEW-16 DKV-17-22 WW-17-20 KBHV-18-21-22 EUW-18 NV-18-21-22 NORDV-18 FIV-18 PTW-19 ESW-20 EUVW23 NVet CH Aquafortis Kamikaze, Eirin Føreland, Vear. 4BIG: Spansk Vannhund, N UCH NJub CH Kellbird's Voodoo Ranger, Roar Helge Skoli, Stokke.

Gruppe 9, Selskapshunder, Dommer: Ohlsson, Joakim, 1BIG: Se 4BIS. 2BIG: Pekingeser, GB N UCH Lizlanmor Gentleman Jim, E. Morley, Storbritannia. 3BIG: Shih Tzu, Saffron Sherhy Power Of Wednesday, Diana Bentley, Danmark. 4BIG: Malteser, DK SE N NORDIC UCH HeW-22 NORDV-22 Cinecitta' Ocean's Eleven, Laila Westeng, Skjeberg.

Gruppe 10, Mynder, Dommer: Juliussen, Randi, 1BIG: Afghansk Mynde, C.I.B N SE DK FI MK ME UCH NJV-18 MEGr UCH NORDJV-18 NV-20-21-22 DKV-21-22 NORDV-21 NJub CH Esbelto's It Is A Dream Team, Solveig Mellemsæter, Heimdal. 2BIG: Saluki, N SE DK UCH KBHV-22 Famerelle Aranel, Elisabeth Sundland, Kongsberg. 3BIG: Borzoi, N SE DK LT UCH NV-20-21 Lynx Rainbow Warrior, Paul Dagfinn Lervik, Moss. 4BIG: Skotsk Hjortehund, NJub CH Endearing Sebastian V.D. Flevomare, Kristin Ellingsen, Vikersund.


Bamseliste etter denne utstillingen

1. SE FI DK UCH US CH SV-22 EUW-2 NORDV-23 NV-23 NJUBV-23 Tells Kjavu Its About Time, Afghansk Mynde, Brett Hamilton, Sverige, (16-16-15-15-15-15-14) 106 p.
2. C.I.B. N DK SE FI NORDIC UCH NJub CH SEV-22 DKV-18-19-21-22 ATW-19 EUW-19 NV-19-20-21-23 EUW23 NORDV-23 NJUBV-23 WW-23 Lundecock's Coconut, Shetland Sheepdog, Finn Helge Olsen, Lillesand, (16-15-15-15-13-12-12) 98 p.
3. N SE DK U(U)CH NJub CHNV-22 NV-23 NORDV-23 NJUBV-23 Winton State Of The Art, Engelsk Springer Spaniel, Vanja E Trøbakk Sliwa, Singsås, (13-12-12-11-7-6) 61 p.
4. C.I B. N SE DK NORDIC UCH GB CH FI UCH NORDJV-19 NJV-20 NV-20-21-22-23 NORDV-21-22-23 DKV-21 HEW-21-22 FIV-21-22 NJUBV-23 Bazinga Gonna Be A Mighty King, Faraohund, Simon Tien Hansen, Sørum, (13-12-7-7-7-7-7) 60 p.
5. GB CH NV-23 NORDV-23 NJUBV-23 Soletrader Pat On The Back, Petit Basset Griffon Vendeen, Sara Robertson, Storbritannia, (15-13-12-7-6-6) 59 p.
6. N SE UCH NJV-22 NV-22-23 NJub CH NORDV-23 NJUBV-23 WJW-20 Vybz Progress, Jack Russell Terrier, Pietro Nucera, Jevnaker, (12-8-7-6-6-6-5) 50 p.
7. N SE DK UCH NJV-21 NV-21 DKJV-21 NORDV-23 Smalltall's Looking For Trouble, Grand Danois, Heidi Lund, Bjørkelangen, (15-7-7-7-6) 42 p.
8. C.I.B N SE DK FI NORDIC UCH NJub CH NJV-16 NV-16-17-18-19-23 NORDV-23 NJUBV-23 Gold Monarh Flush Royal, Skye Terrier, Trond Storsveen, Lier, (11-6-5-5-5-5) 37 p.
9. FI N DK UCH NORDIC UCH NJub CH NJV-21 NV-22-23 DKV-22 NORDV-22-23 FIV-22 NJUBV-23 Svartkamplia's Bamse, Norsk Elghund Grå, Jan Lien, Vingrom, (14-12) 26 p.
10. CH UC NORDJV-21 NORDV21 DKJV-21 DKV-21 NV-22 Barkas Perrera Fearless Blonde, Siberian Husky, Bente Andersen, Son, (13-12) 25 p.
11. NJr CH NJub CH NJV-23 NORDJV-23 NJUBJV-23 Rabben's Great Gatsby, Airedale Terrier, Halvor Sigfridstad, Arneberg, (12-5-4-4) 25 p.
12. NORDIC SE FI DK N UCH Hew-22 NORDW-22-23 NV-23 NJUBV-23 Moden Mil Lord Eddard Stark, Griffon Bruxellois, Birgitta Friman, Sverige, (13-5-5) 23 p.
13. C.I.B. NORD UCH NJub CH FIV-19 NJV-18 NORDJV-18 HEW-22 EUW-23 NJUBV-23 Frida Ginadatter Clearly-Ra-Ju-Ma, Samojedhund, Gro Moe-Gumø, Kongsberg, (7-6-5-5) 23 p.
14. C.I.B N SE DK EE LV UCH NJV-20 NV-20-23 NORDV-23 RLI RLII RLIII NJub CH Toot's She's A Rainbow, Dalmatiner, Aase Jakobsen, Krokelvdalen, (7-5-5-4) 21 p.
15. N SE DK UCH NJub CH NJUBV-23 Balderstone Shades Of Cool, Tibetansk Terrier, Claire Allen, Storbritannia, (12-8) 20 p.
15. DK N UCH NJub CH NV-23 NJUBV-23 Lhamidwa's Parti Evita, Lhasa Apso, Christine Pettersen, Rolvsøy, (12-8) 20 p.


Beste veteran:

Dag 1
1. INT NORD FI GI BALT UCH JWW-12 NORDV-12-16-18 NV-12 FIV-13 DKV-15 LTV-16 EUV-16 BV-16 BALTV-16 NVV-19 NVV-20-22 EUWV-23 Infinity's Perfect Match, Keeshond, Kjetil Andre Holmen Skalstad, Åmot, 6 p.
2. N UCH SE U(U)CH NJV-13 NV-22 NVV-22 Westaway Don't You Forget About Me, Engelsk Springer Spaniel, Stig Arne Kjellevold, Våle, 5 p.
3. C.I.B. N DK FI SE PL PT UCH NORDIC ES CZ FR UCH EUJW-16 HEW-16 DKV-17-22 WW-17-20 KBHV-18-21-22 EUW-18 NV-18-21-22 NORDV-18 FIV-18 PTW-19 ESW-20 EUVW23 NVet CH Aquafortis Kamikaze, Portugisisk Vannhund, Eirin Føreland, Vear, 4 p.
4. C.I.B.NORD NORDIC FI CZ SI UCH NVet CH AMSJV-13 SEJV-13 WW-15-17-18 AUBDSG-15 NV-16-17-18-21 DKV-17 SEV-17 NVV-21 DKVV-21 Lapinlumon Ilo, Finsk Lapphund, Christian Lauluten, Tinn Austbygd, 3 p.

Dag 2
1. CIB N SE FI EE UCH GB CHSE VCH NORDJV-15 NORDV-17 Farmarens Ultra Chic, Bearded Collie, Mathilda Sandberg, Sverige, 7 p.
2. C.I.B. N DK SE FI LT UCH LI US LV UCH NORDIC UCH NJub CH NVet CHSEV-14-15-16-17 EEW-16 NV-16 NV-20 HELV-21 HELVV-21 FIV-21 FIVV-21 EDSVW-22 BALTVV-22 NLVW-23 NLW-23 NVV-23 NORDVV-23 NORDV-23 NJUBVV-23 Zingotrix Lasse Steffans, Malteser, Trine Helen Wisth, Auli, 6 p.
3. N SE BL DK UCH DK VCH BULGr UCH EUVW-23 Esbelto's Norway`s Picture Perfect, Afghansk Mynde, Lisbeth Berge Karlsen, Støren, 5 p.
4. C.I.B NORDIC NORD FI UCH IPO1 DKVet CH DKV-17 SEV-17-22 NORDV-18 HEW-19 FIV-19 NV-22 EUVW-23 NJub CH Babzy Av Quantos, Schäferhund Normalhår, Tor W Johansen, Kristiansand S, 4 p.
Dommer: Wilberg, Leif-Herman


Årets beste veteran etter denne utstillingen

1. C.I.B. N DK SE FI LT LV UCH LI US UCH NORDIC UCH NJub CH NVet CH SEV-14-15-16-17 EEW-16 NV-16 NV-20 HELV-21 HELVV-21 FIV-21 FIVV-21 EDSVW-22 BALTVV-22 NLVW-23 NLW-23 NVV-23 NORDVV-23 NORDV-23 NJUBVV-23 Zingotrix Lasse Steffans, Malteser, Trine Helen Wisth, Auli, (7-6-6-5-5) 29 p.
2. C.I.B. NORD DK UCH NORDIC UCH NJub CH NVet CH NJV-15 NV-17 NV-19-20-23 EUVW23 NVV-23 La-Faja's Mindfullnes, Bearded Collie, Helle Haugen Lund, Heimdal, (8-7-7-6) 28 p.
3. N UCH NVet CH NVV-23 Smalltall's Good As Gold, Grand Danois, Heidi Lund, Bjørkelangen, (7-7-5-3) 22 p.
4. C.I.B NORD GB HR UCH NV-14 NORDV-14 NV-20 NVV-20-23 EUVW-23 NORDVV-23 NJUBVV-23 Siggen's Queen Of Spades, Welsh Corgi Pembroke, Rita Tilley Wilberg, Sørumsand, (8-7-6) 21 p.
5. N UCH SE U(U)CH NJV-13 NV-22 NVV-22-23 NORDVV-23 NJUBVV-23 Westaway Don't You Forget About Me, Engelsk Springer Spaniel, Stig Arne Kjellevold, Våle, (6-6-5) 17 p.
6. C.I.B N DK SE FI AT MD UCH Chic Choix Grand Millésime, Lhasa Apso, Marit Elise Braset, Tverlandet, (8-7) 15 p.
7. NORD N EE LT UCH NVet CH HeJW-11 Promisehill No Greater Kiss, Welsh Corgi Pembroke, Sarita Poikolainen, Finland, (8-6) 14 p.
8. C.I.B. N SE US DK UCH USGrCH NORD C UCH BENELUXW-18 NV-19-21 DKV-21 EUVW-23 NVV-23 NORDVV-23 NJUBVV-23 Enga's King Kompis, Silky Terrier, Anita Undhjem Baksetersveen, Brøttum, (8-5) 13 p.
9. C.I.B N FI DK VDH UCH NJV-14 C.I.B.-V NORDJV-14 SEV-14'15 SEJV-14 DKV-15 NV-15-20-22-23 NVV-21-22-23 KBHV-21 KBHVV-21 NORDVV-21-23 RLI SEVV-22 EUWV-2023 NVet CH NORDV-23 NJUBVV-23 Cabaka's Crazy About Mary, Samojedhund, Kristin Lundin Lauritzen, Skiptvet, (8-5) 13 p.
10. C.I.B. NORD UCH NVet CH EUW-15 NORDV-15-23 SEV-17 NV-19-23NJub CH NVV-23 NORDVV-23 NJUBVV-23 Kerenza's Kadenza, Shetland Sheepdog, Sofie Vega Wollbraaten, Drøbak, (7-6) 13 p.
11. C.I.B N DK FI UCH SE U(U)CH PT CH NV-15-16-17-21 KBHV-16 DKV-16-18 NORDV-16 HEW-16 MEDITERRANEAN W-17 GEW-17 PTW-19 NVV-20-21-22 Aquafortis Eros, Portugisisk Vannhund, Ragnhild Bjørnstad, Oslo, (7-3) 10 p.
12. NORD FI PL UCH DKJV-12 EUW-18 NVV-20-21-22 NV-21 DKVV-22 NJUBVV-23 Our Passion Breaking Dawn, Tibetansk Spaniel, Sonja Dramstad, Dilling, (6-3) 9 p.
13. N GB DK UCH KBHV-17 NV-18 NVV-23 Taglines Doublethefunwithsoletrader, Petit Basset Griffon Vendeen, Sara Robertson, Storbritannia, (5-4) 9 p.
14. C.I.B. C.I.B.-V Nordic UCH FI DK SE N EE LV CH RO SI LT NL HU IT UCH NVet CH NVV-23 NV-23 NORDVV-23 NORDV-23 NORDVV-23 Adventurer's Dorian Gray By Alex, Portugisisk Vannhund, Jaana Railamaa, Finland, (8) 8 p.
15. C.I.B NORD NORDIC UCH NVet CH NORDV-16 NV-18-19 NORDV-18 SEV-18 FIV-18 HEV-18 NVV-23 NORDVV-23 NJUBV-23 Knøtteliten's Esme, Jack Russell Terrier, Ida Teigland Trudvang, Jevnaker, (7) 7 p.


Beste avlshund:

Dag 1
1. Tornerose Av Vintervidda,Finsk Lapphund, Torild Moseng Magnussen, Sandnes, 7 p.
2. C.I.B. NORD UCH NJV-17 SEJV-17 DKJV-17 JWW-17 BENELUXV-18 WW-18 NORDV-19 NV-21 NJub CH Moonheim Abbes Kaiser,Norsk Lundehund, Gerd Langenes, Tvedestrand, 5 p.

Dag 2
1. N UCH Kangelani's Qadir Djiango By Akili, Rhodesian Ridgeback, Hjartøy, Marit, Stavanger, 6 p.
2. N SE DK UCH NJV-20 EUW-23 Sagaland's Nilsson, Tibetansk Spaniel, Sonja Dramstad, Dilling, 4 p.


Årets beste avlshund etter denne utstillingen

1. C.I.B. N DK SE FI NORDIC UCH NJub CH SEV-22 DKV-18-19-21-22 ATW-19 EUW-19 NV-19-20-21-23 EUW23 NORDV-23 NJUBV-23 WW-23 Lundecock's Coconut, Shetland Sheepdog, Finn Helge Olsen, Lillesand, (9-9-9-8-8) 43 p.
2. N SE DK UCH NJV-20 EUW-23 Sagaland's Nilsson, Tibetansk Spaniel, Sonja Dramstad, Dilling, (9-9-9-7-7) 41 p.
3. C.I.B. NORD UCH NJub CH NJV-17 SEJV-17 DKJV-17 JWW-17 BENELUXV-18 WW-18 NORDV-19-23 NV-21 Moonheim Abbes Kaiser, Norsk Lundehund, Gerd Langenes, Tvedestrand, (9-7-7-5-5) 33 p.
4. N J(H)CH N UCH Pediculus Åja, Dachshund Strihåret, Kirsten Næss, Elverum, (7-7-6-6) 26 p.
5. N NORD UCH DK LT N Vet CH C.I.B. NJV-15 DKJV-15 AmstJV-15 AmstV-16 NV-18 NORDV-18 NV-20-21 NVV-23 NORDVV-23 NJUBVV-23 BALTVV-23 North Exotic The 1 Made 4 Winning, Shih Tzu, Wenche Romøren, Tønsberg, (7-7-6) 20 p.
6. N UCH NJub CH NJV-19 NV-19-21 NJUBV-23 SE SI UCH SI GCH Ronja Røverdatter Av Vintervidda, Svensk Lapphund, Christian Lauluten, Tinn Austbygd, (5-5-5) 15 p.
7. DK N FI UCH Zanevi's On Fire, Chinese Crested, Lola Marie Folcke, Alta, (6-6) 12 p.
8. N UCH NJV-19 NV-19 -21 NORDJV-19 NORDV-19 Chaspades Compressed Mylonite, Australian Shepherd, Margit Buen, Bø I Telemark, (6-5) 11 p.
9. C.I.B. NORD N UCH NORDJW-15 NVet CH LTW-17 EUW-19 NV-19 NVV-23 NORDVV-23 NJUBVV-23 Pinserella's Rinaldo Rosso, Dvergpinscher, Paula Kiviniemi, Finland, (9) 9 p.
10. Forgetmenot Hot Blue Steel, Whippet, Ingunn Ohrem, Stokke, (8) 8 p.
11. Tornerose Av Vintervidda, Finsk Lapphund, Torild Moseng Magnussen, Sandnes, (7) 7 p.
12. Vaida Av Vintervidda, Svensk Lapphund, Linda Ulriksen, Sverige, (6) 6 p.
13. C.I.B. N SE DK UCH NORDIC UCH NJub CH DKV-22 Roabamsen's Quality Qing, Berner Sennenhund, Sissel Vatndal, Ørje, (6) 6 p.
14. N SE UCH Pearl's Legacy's Diamond Dust, Whippet, Alexander Jensen, Bodø, (6) 6 p.
15. C.I.B. N SE DK VDH UCH NJV-15 DKJV-15 DKV-17 GEV-17 DKVV2022 NORDVV-23 NVet CH NJUBVV-23 Jamasti's Gorgeous Lissi Of Dior, Japansk Spisshund, Arild Berglund, Florvåg, (6) 6 p.


Beste oppdretter:

Dag 1
1. Rogalab - Jack Russell Terrier, 6 p.
2. Pride Of Norway - Norsk Lundehund, 4 p.
3. Fjordpoten - Finsk Lapphund, 3 p.
4. Sætra - Pyreneerhund, 2 p.

Dag 2
1. Kangelani - Rhodesian Ridgeback, 5 p.
2. Sagaland - Tibetansk Spaniel, 3 p.
3. Hin Chen - Shih Tzu, 2 p.


Årets mest vinnende oppdretter etter denne utstillingen

1. Bazinga - Faraohund, (10-8-8-8-8) 42 p.
2. Kangelani - Rhodesian Ridgeback, (8-8-8-5-4) 33 p.
3. Sagaland - Tibetansk Spaniel, (6-6-6-5-4) 27 p.
4. Pride Of Norway - Norsk Lundehund, (6-5-5-4-4) 24 p.
5. Courtborne - Whippet, (5-5-4-3) 17 p.
6. Knøtteliten - Jack Russell Terrier, (8-6) 14 p.
7. Big Paw - Dvergschnauzer Sort, (7-7) 14 p.
8. Aquafortis - Portugisisk Vannhund, (7-6) 13 p.
9. Made In Line - Dvergpinscher, (10) 10 p.
10. Jean Dark - Chinese Crested, (10) 10 p.
11. Quantos - Schäferhund Normalhår, (6-4) 10 p.
12. Tangetoppen - Mops, (7) 7 p.
13. Ridgedogs - Rhodesian Ridgeback, (7) 7 p.
15. Rogalab - Jack Russell Terrier, (6) 6 p.


Beste Norske Hund:

Dag 1
1. Kimura's Karoline, Norsk Buhund, Kathrine Øksnevad Lindstrøm, Karmsund, 50 p.
2. EUjW-23 Heggbrenna's Gjertrud, Norsk Elghund Grå, Hege Henningsen, Hernes, 38 p.

Dag 2
1. SEV-22 SEJV-22 EUWj-23 Lily Lavendel, Haldenstøver, Cecilie Fuhr, Stange, 4 p.
2. Mb Intensive Skaði, Hygenhund, Marion Bredesen, Åmot, 3 p.


Årets beste norske hund etter denne utstillingen

1. FI N DK UCH NORDIC UCH NJub CH NJV-21 NV-22-23 DKV-22 NORDV-22-23 FIV-22 NJUBV-23 Svartkamplia's Bamse, Norsk Elghund Grå, Jan Lien, Vingrom, (129-125-111) 365 p.
2. N SE FI UCH NV-23 NJub CH NORDV-23 NJUBV-23 Sigrid Av Maurvangen, Dunker, Sheila Rao, Trofors, (93-90-44-5-4) 236 p.
3. SE DK N UCH DKJV-21 NJub CH NORDJV-21 NJV-22 NV-22 NJUBV-23 Pride Of Norway's Evolution, Norsk Lundehund, Anette Vabø-Andersen, Tvedestrand, (89-69-50) 208 p.
4. NV-23 NORDV-23 Kokopellis Jokul, Haldenstøver, Svein Morten Sørensen, Larvik, (88-49) 137 p.
5. SE N DK UCH NJV-18 NORDJV-18 DKV-21 NJub CH Pride Of Norway's Blue Lava, Norsk Lundehund, Anette Vabø-Andersen, Tvedestrand, (68-67) 135 p.

Junior handling:

 

Klasse 10-13 år, dag 1
1. Simen Olai Berg, Sandefjord, Lhasa Apso, Pataljani's Kiss Me Under The Stars
2. Elsine Valentina Mortensen, Nesbyen, Belgisk Fårehund, Groenendael, Cichlas Zander
3. Malene Midtun Wilhelmsen, Sandnes, Cocker Spaniel, Miela's Signature
4. Mathias Leander Odiin, Stathelle, Mellompuddel, Ballentine's Nemi


Klasse 14-18 år, dag 1
1. Hugrún Svava Svövudottir, Sokna, Fox Terrier Ruhåret, Fransin Keanu
2. Emilie Dahl Gustavsen, Larvik, Spansk Vannhund, Hedebackens Johnson
3. Otilie Rehfsem Akselsen, Kjeller, Pinscher, Djansu Daenerys Andbeker


Dag 2
1. Emilie Dahl Gustavsen, Larvik, Bracco Italiano, Olympos La Mia Gaia Della Terra
2. Otilie Rehfsem Akselsen, Moss, Norsk Elghund Grå, B.L Sari Av Jeskefjell
3. Hugrún Svava Svövudottir, Sokna, Fox Terrier Ruhåret, Fransin Keanu
4. Julienne Johannessen, Stavanger, Finsk Lapphund, Fjordpoten's Summer Chill


Klasse 10-13 år, dag 2
1. Simen Olai Berg, Sandefjord, Lhasa Apso, Pataljani's Kiss Me Under The Stars
2. Elsine Valentina Mortensen, Nesbyen, Whippet, Courtborne Penny
3. Malene Midtun Wilhelmsen, Sandnes, Cocker Spaniel, Miela's Signature
4. Mathias Leander Odiin, Stathelle, Mellompuddel, Ballentine's Nemi


Klasse 14-18 år, dag 2
1. Emilie Dahl Gustavsen, Larvik, Bracco Italiano, Olympos La Mia Gaia Della Terra
2. Otilie Rehfsem Akselsen, Moss, Norsk Elghund Grå, B.L Sari Av Jeskefjell
3. Hugrún Svava Svövudottir, Sokna, Fox Terrier Ruhåret, Fransin Keanu
4. Julienne Johannessen, Stavanger, Finsk Lapphund, Fjordpoten's Summer Chill









 

 

Våre samarbeidspartnere: