NKK Trondheim 30. juni 2018

Resultater fra og årslister etter utstillingen NKK Trondheim 30. juni 2018 finner du her

 

BIS Plasseringer:
1BIS: Irsk Ulvehund, Cormacs Tariq, Odd Myhre, Brumunddal
2BIS: Engelsk Springer Spaniel, N UCH SE DK U(U)CH WW-17 Springtrend Silver Shadow, Vanja E Trøbakk Sliwa, Singsås
3BIS: Silky Terrier, C.I.B. NORD UCH NJV-13 NV-16-17 Curiosity Gallant Game, Astrid Irene Halseth, Trondheim
4BIS: Petit Basset Griffon Vendeen, N GB DK UCH KBHV-17 Taglines Double The Fun With Soletr, Sara & Eirin/Wendy Robertson/Dorothy, Oslo
Best In Show dommer: Lyne, Virginia,

GRUPPEPLASSERINGER:
Gruppe 1, Bruks-, Hyrde og Gjeterhunder, Dommer: Karlsdotter, Nina, , 1BIG: Shetland Sheepdog, SEUCH Specialdream's Ever So Clever, Sten-Erik Sundberg, Sverige. 2BIG: Bearded Collie, CIB GB SE N FI IT DK CH NV-09 WW-13 NOV-09 SEVV-16 -17 NORDVV-17 SE VCH Ramsgrove Borkason, Ulrica Olsson, Sverige. 3BIG: Welsh Corgi Pembroke, Siggen's Great Gatsby, Rita Tilley Wilberg, . 4BIG: Pyreneisk Gjeterhund, N SE DK NORD UCH NORDV-08-10 DKV-17 DKVV-17 WVW-17 GVW-17 WW-10 NV-08-09-10-11-12-13-14-16-17 SEV-14 EUW-15 NVV-15-16-17 SEVV-16'17 Hob-Nob's Quidam, Gro Mathiesen, Roa.

Gruppe 2, Schnauser/Pincher/Molosser/Sennenh, Dommer: Peixoto, Tina, , 1BIG: Dvergschnauzer Salt/Pepper, Virgin's Dirty Good Joke, Marinette Sjöberg, Sverige. 2BIG: Newfoundlandshund, C.I.B.N UCH NV-15-16-17 Skipper's All Right, Ole Andreas Nygård, Sylling. 3BIG: Pyreneerhund, N UCH NV-13 NJV-13 NV-14-15 Cubilon's Spencer Splendid, Hilde Stenstad, Trondheim. 4BIG: Engelsk Bulldog, Dynnastuen's Captain Morgan, Anita Wangen, Brandbu.

Gruppe 3, Terriere, Dommer: Krstic-Arbanas, Mirjana, , 1BIG: Se 3BIS. 2BIG: Staffordshire Bull Terrier, Miraristaff Lonesome Rider, Mette Grøntoft, Lillesand. 3BIG: Cairn Terrier, N DK SE UCH NJV-14 NV-16 Kadelly's C'mon Talk, Veslemøy Grønstad, .
4BIG: Jack Russell Terrier, N DK UCH NORDV-16 Knøtteliten's Esme, Ida Teigland Trudvang, Jevnaker.

Gruppe 5, Spisshunder, Dommer: Klepp, Eli-Marie, , 1BIG: American Akita, Estava Rain Highway Of Light, Friedrich Birkmar, Skarnes. 3BIG: Podenco Ibicenco Glatthåret, N UCH NV-17 Kalo Skilo's Bow Bells Guns N Roses, Maria Lauvhaug Knudsen, Hof. 4BIG: Norsk Elghund Grå, C.I.B. N UCH N J(B)CH NV-17 Varjdalen's Tk Miro, Roald Normo, Mosjøen.

Gruppe 6/4, Drivende og Sporhunder/Dachshund, Dommer: Ståhlberg, Perttu, , 1BIG: Se 4BIS. 2BIG: Dachshund Korthåret, NJV-17 After Midnight V.D. Mibaf's Hoeve, Irene Krogstad, Børsa. 3BIG: Bayersk Viltsporhund, Albert, Bjørn R Øyangen, Ranheim. 4BIG: Dachshund Strihåret, C.I.B NORD FI UCH DKJV-13 DKV-13 NJV-13 NV-13 SEJV-13 HEJV-13 EUW-15 NORDV-15 SEV-16-17 FIV-16 Absint Av Larhjelm, Lars Hjelmtvedt, Holmestrand.

Gruppe 7, stående fuglehunder, Dommer: Jacobsson, Charlotte, , 1BIG: Engelsk Setter, Vargofjellets Faro, Heidi Brekken, Vågå. 2BIG: Ungarsk Vizsla Korthåret, NJV-15 NV-15 DKJV-15 DKV-15-16-17 NORDV-15-16 KBHV-16-17 NV-17 HEW-17 SEV-17 Roughshoot I'm On Fire, Sissel Jerve, Oslo. 3BIG: Vorstehhund Strihåret, N SE VCH BH EUJW-15 NJV-15 NV-17 Skarsemsløkkja's Larris, Birgit Westgård, Trondheim. 4BIG: Vorstehhund Korthåret, Rugdelias Zae Fifi, Anne-Grethe Evensen, Rissa.

Gruppe 8, Apporterende Hunder, Dommer: Brostam-Berglund, Karin, , 1BIG: Se 2BIS. 2BIG: Flat Coated Retriever, Almanza Extend An Enterprise, Per Einar Gjerde, Kristiansund N. 3BIG: Labrador Retriever, C.I.E GI CH SE U(U)CH Tjotte's Teenage Witch, Anncharlott Burman, Sverige. 4BIG: Portugisisk Vannhund, N SE DK FI UCH NORDJV-16 Aquafortis Latino Lover, Ragnhild Bjørnstad, Oslo.

Gruppe 9, Selskapshunder, Dommer: Lochs-Romans, Ricky, , 1BIG: Cavalier King Charles Spaniel, N UCH NVV-17 Charming Pal's Qualinka Quelques, Iren Rudshaug, Løten. 2BIG: Tibetansk Spaniel, INT NORD H UCH NV-07 NORDV-07 NV-14-15-16 NVV-14-15-16-17 NORDVV-14-15-16 SEV-14-15 SEVV-14-17 DKVV-16 TLNW-18 TLNVW-18 Sagaland's Å-Chevy, Sonja Dramstad, Dilling. 3BIG: Petit Brabancon, N SE FI DK UCH Shevilan Juicy Orange, Finn Arne Kroken, Vikhammer. 4BIG: Stor Puddel, Huffish Rave Master, Arild Thorvaldsen, Heggedal.

Gruppe 10, Mynder, Dommer: Urek, Tatjana, , 1BIG: Se 1BIS. 2BIG: Skotsk Hjortehund, N SE UCH St Finnian Gaia, Eva Svendsen, Singsås. 3BIG: Saluki, Dabka's Secret Service, Ingjerd Karlsen, Kløfta. 4BIG: Afghansk Mynde, N DK RO UCH RO GrCH KBHV-16 Gold'n Copper Music Of The Nights, Tor Kjell Hustøl, Stavanger.


Bamseliste etter denne utstillingen
1. C.I.B. NORD UCH DKV-16 NORDV-16 WW-17 NV-17 SEV-17 Shyloch Statement, Kerry Blue Terrier, Helge Kvivesen, Halden, (15-15-14-12) 56 p.
2. N UCH SEJV-16 Very Vigie Let It Be, Amerikansk Cocker Spaniel, Vibeke Paulsen, Støren, (12-6-6) 24 p.
3. NORD UCH Cormacs Tariq, Irsk Ulvehund, Odd Myhre, Brumunddal, (15-5-3) 23 p.
4.
N DK SE UCH NORDV-16 Knøtteliten's Esme, Jack Russell Terrier, Ida Teigland Trudvang, Jevnaker, (14-5-4) 23 p.
5. N UCH SE DK U(U)CH WW-17 Springtrend Silver Shadow, Engelsk Springer Spaniel, Vanja E Trøbakk Sliwa, Singsås, (13-6-4) 23 p.
6. C.I.B NORD FI UCH DKJV-13 DKV-13 NJV-13 NV-13 SEJV-13 HEJV-13 EUW-15 NORDV-15 SEV-16-17 FIV-16 Absint Av Larhjelm, Dachshund Strihåret, Lars Hjelmtvedt, Holmestrand, (12-5-3-3) 23 p.
7. INT N DK SE UCH UK CH DKV-12 GB CH NORDV-15 Jet's Moonlight Serenade, Greyhound, Espen Engh, Lier, (15-4-3) 22 p.
8. INT NORD UCH NORDV-12 SEV-12 KBHV-12 NV-16-17 Joyland's Magic Ambition, Shetland Sheepdog, Finn Helge Olsen, Sandnes, (11-6-4) 21 p.
9. N GB DK UCH KBHV-17 Taglines Double The Fun With Soletr, Petit Basset Griffon Vendeen, Sara & Eirin/Wendy Robertson/Dorothy, Oslo, (11-5-3) 19 p.
10. Huffish Rave Master, Stor Puddel, Arild Thorvaldsen, Heggedal, (13-5) 18 p.
11. C.I.B. NORD UCH NJV-13 NV-16-17 Curiosity Gallant Game, Silky Terrier, Astrid Irene Halseth, Trondheim, (12-4) 16 p.
12. Siggen's Great Gatsby, Welsh Corgi Pembroke, Rita Tilley Wilberg, , (6-5-3) 14 p.
13. N DK UCH KBHV-17 NORDV-17 FIV-17 Inspirations Il Vino Fantastico, Bracco Italiano, Hans-Ole Stenbro, (4-4-3-3) 14 p.
14. SE DK N UCH NJV-16 DKJV-16 Absalon, Dansk-Svensk Gårdshund, Kjersti Kristiansen, Jaren, (13) 13 p.
14. USCH Dawin Steal My Heart, Stor Puddel, Linda Campbell Canada, Canada, (13) 13 p.



Beste veteran:
Dag 1
1. NORD UCH Løwebo's Tiara, Lhasa Apso, Rita Annie Ørebæk, Rolvsøy, 6 p.
2. DK N UCH NORDV-12 KBHV-13 KBHVV-17 DKVV-17 NVV-17 Idyllium's Cookies'n Cream, Chihuahua Langhåret, Marthe Dalen, Molde, 5 p.
3. C.I.E. N HR UCH SE U(U)CH PLW-12 NVV-15 AMSW-16 AMSVW-16 NVV-17 Almanza Such A Good Life, Flat Coated Retriever, Anne-Berith Waskaas, Sandefjord, 4 p.
4. N UCH Twin Peak's Zest My Day, Cocker Spaniel, Monika Lie, Godvik, 3 p.

Dag 2
1. JWW-08 N UCH EUVW-15 NVV-15 Rajumas Aurora, Samojedhund, Gro Moe-Gumø, Kongsberg, 6 p.
2. C.I.B. N US SE FI LT EE UCH NORDV-14 NVV-17 River Glenn Play That Funky Music, Parson Russell Terrier, Kenneth Rødsrud, Maura, 5 p.
3. NORD UCH NORDJV-06 NV-16 NVV-16 Angel Pollentia's Amy Angelic, Irish Softcoated Wheaten Terrier, Gunn Kari Skauge, Lindås, 4 p.
4.
N UCH NVV-15-16-17 Moneva's Mysterical Mika Of Ana, Japansk Spisshund, Tina Lisette Bjørnewall,  3 p.

Dommer: Lyne, Virginia


Årets beste veteran etter denne utstillingen
1. JWW-08 N UCH EUVW-15 NVV-15 Rajumas Aurora, Samojedhund, Gro Moe-Gumø, Kongsberg, (6-4-4-3) 17 p.
2. N SE DK NORD UCH NORDV-08-10 DKV-17 DKVV-17 WVW-17 GVW-17 WW-10 NV-08-09-10-11-12-13-14-16-17 SEV-14 EUW-15 NVV-15-16-17 SEVV-16'17 Hob-Nob's Quidam, Pyreneisk Gjeterhund, Gro Mathiesen, Roa, (6-6-5) 17 p.
3. INT N DK SE UCH UK CH DKV-12 GB CH NORDV-15 Jet's Moonlight Serenade, Greyhound, Espen Engh, Lier, (6-5-5) 16 p.
4. C.I.E. N HR UCH SE U(U)CH PLW-12 NVV-15 AMSW-16 AMSVW-16 NVV-17 Almanza Such A Good Life, Flat Coated Retriever, Anne-Berith Waskaas, Sandefjord, (6-5-4) 15 p.
5. NORD UCH Løwebo's Tiara, Lhasa Apso, Rita Annie Ørebæk, Rolvsøy, (6) 6 p.
6. INT N FI UCH SE U(U)CH Blue Satin Keep Looking At Me, Cocker Spaniel, Tone Gausdal, Viggja, (6) 6 p.
7. INT NORD UCH Jeamara's King Of The Legends, American Akita, Trine Eide, Laksevåg, (6) 6 p.
8. INT NORD FI LU NL UCH AGI WVW-17 CEW-11 NV-11 SEV-12 DKV-12-13-14-15 NORDV-14 KBHV-15 AMSW-16 KBHVV-17 DKVV-17 NVV-17 FVV-17 HEVV-17 GEVV-17 NORDVV-17 SEV-17 Norwinstars Jedi Anakin Skywalker, Dvergpinscher, Vivi Gogstad Thorsen, Andebu, (3-3) 6 p.
9. INT NORD UCH NORDV-10 NORDJV-10 Falamandus Out To Kick You, Tibetansk Terrier, Maria F. Brunell, Oslo, (5) 5 p.
10. INT NORD FI UCH NV-11 Cossu's Keanu Reeves, Løwchen, Birgit Drabløs, Ålesund, (5) 5 p.
11. SE N UCH Schimo's Money For Nothing, Newfoundlandshund, Sølvi Schjelderup, Spydeberg, (5) 5 p.
12. DK N UCH NORDV-12 KBHV-13 KBHVV-17 DKVV-17 NVV-17 Idyllium's Cookies'n Cream, Chihuahua Langhåret, Marthe Dalen, Molde, (5) 5 p.
13. C.I.B. NORD UCH NORDV-10 NORDJV-10 NV-12-15 SEV-12 SEV-14 EUW-15 DKV-17 Lyrypa's Topsy, Norsk Lundehund, Iren Storli, , (5) 5 p.
14.
N DK SE UCH Wentor's Bao, Eurasier, Camilla Marie Bogen Aronsen, Rakkestad, (5) 5 p.
15. C.I.B. N US SE FI LT EE UCH NORDV-14 NVV-17 River Glenn Play That Funky Music, Parson Russell Terrier, Kenneth Rødsrud, Maura, (5) 5 p.



Beste avlshund:
Dag 1
1. N SE UCH Av-Zan-Iaz Qikke Zaga,Flat Coated Retriever, Anita Iversen, Sandefjord, 7 p.
2. INT NORD FIN UCH NV-09-10-11-12 SEV-11-12 DKV-10-12-13 NORDV-10 EUW-11 HEV-10 KBHV-12 Sagaland's B-August X I I,Tibetansk Spaniel, Sonja Dramstad, Dilling, 5 p.

Dag 2
1. C.I.B Nord UCH EE Uch SE UCH E Arctic Kees Dancing With The Stars, Keeshond, Christina Höglund, Sverige, 7 p.
2. C.I.B. NORD FI CZ SI UCH AMSJV-13 SEJV-13 WW-15'17 AUBDSG-15 NV-16'17 DKV-17 SEV-17 Lapinlumon Ilo, Finsk Lapphund, Christian Lauluten, Tinn Austbygd, 5 p.



Årets beste avlshund etter denne utstillingen
1. INT NORD FIN UCH NV-09-10-11-12 SEV-11-12 DKV-10-12-13 NORDV-10 EUW-11 HEV-10 KBHV-12 Sagaland's B-August X I I, Tibetansk Spaniel, Sonja Dramstad, Dilling, (7-7-5-5) 24 p.
2. C.I.B.N UCH NV-15-16-17 Skipper's All Right, Newfoundlandshund, Ole Andreas Nygård, Sylling, (7-6) 13 p.
3. N SE UCH Sirocco Scent Of A Wilted Lie, Chinese Crested, Lola Marie Folcke, Talvik, (8) 8 p.
4. N UCH DK UCH FI UCH SE UCH NOR JV-15 SE V-16, DKV-16 NV-17 Randeros Melquiades, Spansk Galgo, Ursula Naess Evje, Sverige, (7) 7 p.
5. C.I.B Nord UCH EE Uch SE UCH E Arctic Kees Dancing With The Stars, Keeshond, Christina Höglund, Sverige, (7) 7 p.
6. INT NORD DK UCH NORD FI LCCH NV-13 WJW-10 WW-11 ECCW-11 NV-14-16 DKVV-17 NVV-17 Mesmerizing Made In Heaven, Faraohund, Hansen, Simon Tien, Sørum, (7) 7 p.
7.
N SE UCH Av-Zan-Iaz Qikke Zaga, Flat Coated Retriever, Anita Iversen, Sandefjord, (7) 7 p.
8. N UCH Flatnews Little Miss Sunshine, Flat Coated Retriever, Stein Feragen, Hobøl, (6) 6 p.
9. RLII Cafridas Rhythmic Rhapsody Romance, Berner Sennenhund, Monika Hansen, Ålfoten, (6) 6 p.
10. C.I.B. NORD FI CZ SI UCH AMSJV-13 SEJV-13 WW-15'17 AUBDSG-15 NV-16'17 DKV-17 SEV-17 Lapinlumon Ilo, Finsk Lapphund, Christian Lauluten, Tinn Austbygd, (5) 5 p.
11. INT NORD UCH NV-12 SV-12 Rajumas Conny, Samojedhund, Gro Moe-Gumø, Kongsberg, (5) 5 p.
12. N DK UCH N VCH Pendahr P.O.S.H., Whippet, Ingunn Ohrem, Stokke, (5) 5 p.
13. NVV-17 Lumiturpa Tytön Tyllerö, Finsk Lapphund, Christian Lauluten, Tinn Austbygd, (4) 4 p.
14. NORD UCH AD BH RLI RLII RLIII Kimura's Mary Poppins, Rottweiler, Kathrin Myhra, Kongsberg, (4) 4 p.


Beste oppdretter:
Dag 1
1. Avzaniaz - Flat Coated Retriever, 6 p.
2. Of Yorkside - Russian Toy, Langhåret, 4 p.
3. Zanevi - Chinese Crested, 3 p.
4. Amazing Dream - Chihuahua Langhåret, 2 p.

Dag 2
1. Courtborne - Whippet, 6 p.
2. Local Hero - Mexikansk Nakenhund Stor, 4 p.
3. Polarhiet - Samojedhund, 3 p.
4.
Esbelto's - Afghansk Mynde, 2 p.


Årets mestvinnende oppdretter etter denne utstillingen
1. Aquafortis - Portugisisk Vannhund, (6-6-5-5-3) 25 p.
2. Larhjelm - Dachshund Strihåret, (6-6-5-5) 22 p.
3. Esbelto - Afghansk Mynde, (4-4-3-2) 13 p.
4. Rajuma - Samojedhund, (6-3) 9 p.
5. Bazinga - Faraohund, (5-4) 9 p.
6. Courtborne - Whippet, (6-2) 8 p.
7. Amazing Dream - Chihuahua Langhåret, (2-2-2-2) 8 p.
8. Request - Shetland Sheepdog, (7) 7 p.
9. Avzaniaz - Flat Coated Retriever, (6) 6 p.
10. Zanevi - Chinese Crested, (3-3) 6 p.
11. Artic Flyer - Chinese Crested, (5) 5 p.
12. Sagaland - Tibetansk Spaniel, (3-2) 5 p.
13. Local Hero - Mexikansk Nakenhund Stor, (4) 4 p.
14. Tangetoppen - Mops, (4) 4 p.
15. Of Yorkside - Russian Toy, Langhåret, (4) 4 p.




Beste Norske Hund:
Dag 1
1. DK UCH DKV-14-15 SV-13-14 SEJV-13 JWW-14 NORDV-14 NV-17 Direktør'n Av Kampenhaug, Dunker, Ann Jeanette Stenhaug Bull, Ise, 7 p.

Dag 2
1. C.I.B. N UCH N J(B)CH NV-17 Varjdalen's Tk Miro, Norsk Elghund Grå, Roald Normo, Mosjøen, 53 p.
2. NORD UCH SEV-17 Fantejentas Berger, Norsk Buhund, Ingvill Brenden, Vingrom, 35 p.
3. Topsy, Norsk Elghund Sort, Nann-May Kregnes Midtflå, Ler, 25 p.
4. Nova Saga Av Northern Bones, Norsk Lundehund, Solveig Bjørkenes Steinnes , 20 p.


Årets beste norske hund etter denne utstillingen
1. Kimura's Borghild, Norsk Buhund, Kathrine Øksnevad Lindstrøm, Karmsund, (45-34) 79 p.
2. NJV-17 Moonheim Abbes Kaiser, Norsk Lundehund, Gerd Langenes, Søgne, (52-16) 68 p.
3. C.I.B. N UCH N J(B)CH NV-17 Varjdalen's Tk Miro, Norsk Elghund Grå, Roald Normo, Mosjøen, (53) 53 p.
4. GI UCH EUJW-11 NJV-11WW-12 NORDV-12 DKV-12 EUW-13 NV-13-15-16 BDSG-14 EUW-15 Starlight Express, Haldenstøver, Anja Gylder Corneliussen, Våler I Østfold, (35-17) 52 p.
5. DK UCH DKV-14-15 SV-13-14 SEJV-13 JWW-14 NORDV-14 NV-17 Direktør'n Av Kampenhaug, Dunker, Ann Jeanette Stenhaug Bull, Ise, (29-11-7) 47 p.



Lydighet:
LP-I
1. Cooper, Blandingshund, Tonje Refstie, Molde, 150,5 p.
2. Vårvindens Elfrida, Golden Retriever, Anne Marit Auran, Skatval, 102 p.

LP-II
1. Myrullen's Nick, Border Collie, Marit Wang, Inderøy, 167 p.
2. AD BH N SE UCH NJV-15 LPI RLI RLII Hotspark's Behind Those Hazel Eyes, Staffordshire Bull Terrier, Cesilie Melhus Ovesen, , 132,5 p.
3.
Mester, Border Collie, Benedikte Roarsen, Bø I Vesterålen, 126,5 p.
4. BH Miss Mallorys Kingzlayer(t), Belgisk Fårehund, Tervueren, Line Garberg, Selbu, 122 p.

LP-III
1. N RL CH RLIII Svangens Første Jordbær, Australian Kelpie, Linn Thevik, Hell, 235 p.
2. My A-Mayzee-N Bc It's Tempo, Border Collie, Hilde Nilssen, Bø I Vesterålen, 179 p.
3. C.I.E NORD FI UCH RLD F RLD A RLD M RLIII N VCH N SE RLCH LPIII DK LCH Runforfun's Absolute Cute, Nova Scotia Duck Tolling Retriever, Perly Berge, Stange, 24 p.

LP-FCI3
1. N LCH LPIII Get Weiler's Jubel, Border Collie, Mona Caspersen Strømdal, Gullaug, 279 p.
2. NORD LCH BH High Working B C Keighley, Border Collie, Jannike Hansen, Aurskog, 276 p.
3. LPII High Working B C Cash, Border Collie, Morten Krogstad, Aurskog, 252 p.
4.
BH N SE LCH Soltrollets Breakout Ike, Golden Retriever, Oddvar Mathiassen, Stonglandseidet, 201 p.
5. N LCH Chocomate's Harrys Mhii, Border Collie, Ingrid Askim, Trondheim, 186,5 p.


Gerapokalen etter denne utstillingen
1. BH NMLP-18 Chocomate's Harrys Chili, Border Collie, Monica Wickstrøm, Husøysund, (313,5-292-290,5) 896 p.
2.
NMLP-17 Myrullen's Lille Herman, Border Collie, Hege Johnsen, Aurskog, (311-276-268,5) 855,5 p.
3. N LCH Målli, Border Collie, Monika Beate Kvernberg, Aureosen, (281-279,5-273) 833,5 p.
4. BH NORD LCH NMLP-16 Myrullen's Lazy Haste, Border Collie, Kristin Gudem, Heggedal, (299,5-276-251,5) 827 p.
5. N LCH LPIII Get Weiler's Jubel, Border Collie, Mona Caspersen Strømdal, Gullaug, (289,5-279-256) 824,5 p.
6. Myrullen's Ludvig, Border Collie, Kjellaug Selsaas, Nedre Vats, (281,5-279,5-258,5) 819,5 p.
7. Somollis Inez, Border Collie, Kristin Natås Hauger, Rasta, (280,5-274-237) 791,5 p.
8. Dixie, Border Collie, Marit Rasmussen Anfinsen, Sandnes, (279-259,5-241) 779,5 p.
9. Remy M, Border Collie, Svein Børresen, Sandefjord, (272,5-253-246) 771,5 p.
10. Thelook Explosive Ivo, Border Collie, Hilde Skjoldal, Skoppum, (266-260,5-244,5) 771 p.




Agility:
Liten-1
1. Eugenios Vanity Fair, Toy Puddel, Hilde C Røysheim, Oslo
2. AGHI AGI Alucia Glee's Enchanted Midnight, Shetland Sheepdog, Guro Tjemsland,
3.
Villmarkstuas Flygende Mira, Dansk-Svensk Gårdshund, Anne Linn J. Moen, Grimstad
4.
Shathena's Lovely Indie Of Dea, Shetland Sheepdog, Kristin Sivertsen Monsen, Tananger
5. Cirenita's Diamonds, Shetland Sheepdog, Kjersti Caroline Lønmo, Horten
6. RLI RLII Eagermind Silma Elenya, Shetland Sheepdog, Monica Nilsen, Solbergmoen
7. Funtorun's Flashy Ducati, Shetland Sheepdog, Siw Hornli Espeland, Kongshavn
8. Maya, Dansk-Svensk Gårdshund, Ida Iren Aarberg Slåtsveen, Nærbø
9. C.I.B. NORD IE HR UCH AGI SEV-16 AGHI Estrellapinsch Jedi Jabiim, Dvergpinscher, Funda Aylin Acar, Oslo
10.
N J(H)CH Vadbakken's Hotstuff, Parson Russell Terrier, Silje Kaldager, Tjodalyng
11. Allsidige Alva, Shetland Sheepdog, Signe Martinsen, Klokkarstua
12. SE N UCH RLI Novanords Caja Fra Farmen, Dansk-Svensk Gårdshund, Anette Nordskogen,
13.
Muffyland's Betty Boop, Cavalier King Charles Spaniel, Britt-Karin Nøkleby, Loddefjord
14.
Hunter Hawk Noble Royalty, Jack Russell Terrier, Hege Bjerke Tollefsen, Fjerdingby
15. Silver Joy Impressive Tuva, Dvergschnauzer Salt/Pepper, Signe Lund (vet) Kleppe, Hakadal


Liten-2
1. Faveros Karneval Snow Queen, Papillon, Knut Erik Holter,
2. Diablo, Blandingshund, Miriam Wittenberg, Stavanger
3. AGHI Personlighetens Sweet Viola, Shetland Sheepdog, Frøydis Løken, Kongsberg
4. Adaliro's Zweet Diva, Engelsk Toy Terrier, Ann Kathrin Fjørtoft Kalvenes, Åsgårdstrand
5. Nyenget's Marta Moira, Border Terrier, Kirsti M Arnesen,
6. N RL CH Sweetjackie's It's My Angel, Jack Russell Terrier, Linn Hvål, Svarstad
7. Personlighetens A L Wild Rose J, Shetland Sheepdog, Sandra Bjørnemo Robertsen, Tønsberg
8. N UCH NJV-11 Vadbakken's Easy Rider, Parson Russell Terrier, Harald Sigfred Jenssen, Arendal


Liten-3
1.
N SE DK A(H)CH N SE DK ACH AGII AGHI AGHIII AGI AGIII NMAG(H)-17 Wildrain's Follow That Dream, Shetland Sheepdog, Eli Beate Sæther,
2. Rockhound's Digenite, Shetland Sheepdog, Tonje Sollied Johansen, Tromsø
3. NORD UCH NV-12 N ACH N A(H)CH Narjana's Baronesse Galena, Engelsk Toy Terrier, Tarjei Bratt Hveding-Gabrielsen, Våler I Østfold
4. AGI AGHI AGHII AGII N A(H)CH Ballentine's Fly High, Toy Puddel, Camilla Sandbakk,
5. N A(H)CH N ACH Mirenzo's Petit Astoria, Dvergpinscher, Helene Norstrøm Pettersen, Drøbak
6. N SE A(H)CH N SE ACH AGHIII AGHI La-Min-So's Tango In Black, Shetland Sheepdog, Silje Johansen, Oslo
7. N ACH Villtigerns Tequila, Mittelspitz, Jeanette Sandbæk Håland, Åsmarka
8. N ACH N SE A(H)CH AGIII Shathena's Nemi Of Kiara, Shetland Sheepdog, Åsta Viksøy, Skogsvåg
9. N A(H)CH N SE ACH RLI AGHIII AGIII AGHII AGII AGHI AGI Freetain's Thornado Jothero, Papillon, Ellen H. Tangen, Fåberg
10.
N ACH N A(H)CH RLI Ewans Magiska Lillan, Dansk-Svensk Gårdshund, Bente Jonassen, Sandnes
11. RLI N SE UCH N SE A(H)CH N ACH N LCCH Gerseme's Coquette Caramia, Podengo Portugues Liten Strihåret, Anniken Gundersen, Tiller
12.
AGHI AGHII AGII Toyamikis Prince Zorro In Black, Shetland Sheepdog, Eline Bergersen,
13. LPI AGII AGHII AGHIII N A(H)CH Travis Face Up, Cocker Spaniel, Tonje Mørkhagen, Drøbak
14. N UCH N SE ACH N A(H)CH RLI RLII AGIII AGHIII Orreknuppen's Unbreakable Spirit, Shetland Sheepdog, Carina Dybvig, Dal
15. N ACH N A(H)CH Shathena's Jewel Of Kiara, Shetland Sheepdog, Kristin Sivertsen Monsen, Tananger
16. N ACH Soumalainen's Jazzi, Dvergpinscher, Cathrine Hauge Svendsen, Sandefjord
17. AGHII AGII AGIII Personlighetens Dis F, Shetland Sheepdog, Elisabeth Vangsnes,
18. Eugenios Cinderella, Chinese Crested, Hilde C Røysheim, Oslo
19. N A(H)CH N ACH AGI AGII AGHII AGHIII Infocus Jenny`s Wild Rose, Toy Puddel, Ann Kristin Steinslien, Øyer
20. AGIII AGHIII RLI Storfoten's Lyn, Welsh Corgi Pembroke, Yvonne Langerud Eriksen, Svelvik
21.
Kerenza's Pop Art Princess, Shetland Sheepdog, Ida Asbjørnslett,
22. Narjana's Fleur De Mirage, Engelsk Toy Terrier, Ann Kathrin Fjørtoft Kalvenes, Åsgårdstrand
23.
N ACH N A(H)CH Coastcollie's Cute Allie, Shetland Sheepdog, Merethe Stenberg Mølholm, Olsvik
24. Eagermind Saeta Gleymmerei, Shetland Sheepdog, Solveig K. Jakobsen,
25. Rockhound's Diamond, Shetland Sheepdog, Marion Svendsen, Bodø
26. Shathena's Dea Of Kiara, Shetland Sheepdog, Kristin Sivertsen Monsen, Tananger
27. N ACH N A(H)CH AGI AGII AGIII AGHI AGHIII Personlighetens Omega, Shetland Sheepdog, Kari Olasveengen Dalsaune, Biri
28. AGHIII AGIII N ACH Krokhaug's Yanki, Cavalier King Charles Spaniel, Kari Olasveengen Dalsaune, Biri
29. Sättertorpets Dancing Darling, Shetland Sheepdog, Signe Martinsen, Klokkarstua
31. AGHIII AGIII N ACH N A(H)CH Leeland Zenith Of Fame, Shetland Sheepdog, Sofie Vega Wollbraaten, Drøbak
32. N SE A(H)CH N ACH Shathena's Enya Of Mist, Shetland Sheepdog, Tove Olsen,
33. N A(H)CH N ACH Toyamikis Princess Hey, Shetland Sheepdog, Vigdis Johannessen, Erdal
34. N SE VCH AGHII AGII RLI AGHIII Wervest's Olga, Dvergdachshund Strihåret, Øydis Kveta, Filtvet
35. N SE ACH N A(H)CH Lundecock's Hold On, Shetland Sheepdog, Wenche Sæther, Trysil
36. N UCH N ACH N RLCH N A(H)CH NJV-13 RLII RLIII AGII AGIII AGHII AGHIII Blåsippebackens Gerda, Dansk-Svensk Gårdshund, Kristine Skogen Nylund, Hundvåg
37.
AGHI AGI AGHII Taspitir's Nydligste Noah, Papillon, Line Spydevold, Gamle Fredrikstad
38. Russell Tuvans Lando Clarissian, Jack Russell Terrier, Anne Linn J. Moen, Grimstad
39. AGI AGII AGHI AGHII Black Thunder's Jewel, Cairn Terrier, Kristin Bekkevold, Oslo
40. N UCH N ACH AGHIII AGIII Candy Kokos Av Ronbalt, Mittelspitz, Benedicte Kjørnæs, Høvik




Mellom-1
1. Bergfruens Azuritt Myija, Else Marie Fossum,
2. N UCH Flora Fortuna Del Corazoncito, Henna Rautiainen, Husøysund
3. LPI Hunters Guilds Fabbri, Ida Anette Norheim, Aksdal
4. Min Lille Kasper, Nina Tollefsen, Drøbak
5. Emma, Kari Mette Bergendahl, Brøttum
6. Good Girl's Charles Barkley, Kristine Langen Stokmo, Steinberg
7. Hunters Guilds Fern, Marte Hillesdal, Valevåg
8. N UCH AGI AGHI Micane's Danish Dynamite, Martine Kristiansen, Moss
9.
RLI N UCH Spirit Of Moria's Berylla, Ingebjørg Aarvik, Bønes
10. Shelteam Ice Beer, Hege Pettersson, Nannestad
11. Rapida Del Corazoncito, Venke Henning, Oslo
12. Sunborne Wishing Witty, Tone Ellingsen, Drøbak
13. Virgin's Dirty Good Time, Berit Alstad, Drammen
14.
Krombo's Netti, Beate Ingeborg Harms, Rakkestad



Mellom-2
1. Wolf Ridges Clara Klok, Dansk-Svensk Gårdshund, Karoline Jentoft Nielsen, Haukeland
2. AGI Shibbina's Soft And Silky, Amerikansk Cocker Spaniel, Bente Karoline Håkonsrud, Berger
3. N UCH X-Pected Dine Mites Will.I.Am., Manchester Terrier, Marianne Kalvenes, Garnes
4.
Brainpool's Mindcraft, Shetland Sheepdog, Mille Larsen,
5. AGHI RLII AGI Nisselia's Indiana Jones, Shetland Sheepdog, Therese Dahlhaug, Trondheim
6.
RLI RLII AGHI Revefotens Mississippi Queen, Parson Russell Terrier, Linda Haugvik, Ottestad
7. N UCH Silver Joy Great Bart, Dvergschnauzer Salt/Pepper, Signe Lund (vet) Kleppe, Hakadal
8. AGHI AGHII AGI AGII Turbosnellas Odin Av Thea, Tibetansk Terrier, Hilde Åsheim, Stange
9. AGI AGHI Noxeema's Jukbox Jingel, Dvergschnauzer Hvit, Nina Kristiansen, Oslo
10.
Tellus Of The Backyard Shepherds, Miniature American Shepherd, Gunn Toril Kværnstuen, Sande I Vestfold
11. AGHI AGHII AGII AGI Gloslibråten Bella, Cocker Spaniel, Tonje Mørkhagen, Drøbak
12. AGI AGHI Mirenzo's Empire Glory, Staffordshire Bull Terrier, Nina Marie Sjøkvist, Tønsberg
13.
Cara, Blandingshund, Lise Helen Grette, Oslo
14. Klara, Blandingshund, Birgit Strøm Synnevåg, Oslo
15. AGI AGHI RLI AGII AGHII Molema's Borka, Mellompuddel, Mette Rustad,
16. Okkoyomas Baloo D' Alexis, Japansk Spisshund, Mikael Storli Tomasli, Gressvik
17. AGI AGHI AGHII AGII RLII Staurin's Felitas Vivaldi, Lagotto Romagnolo, Vibeke Andersen, Porsgrunn
18. Mainel's Chocolate With Cream, Cocker Spaniel, Kristen Knudsen,


Mellom-3
1. Real Scoops Kisen, Pyreneisk Gjeterhund, Annelise Scharffscher, Trondheim
2. N ACH N A(H)CH Rockhound's Cosalite, Shetland Sheepdog, Mina Mathilde Engh Mathisen, Holmestrand
3.
N ACH N A(H)CH Coastcollie's Candy Crush, Shetland Sheepdog, Elisabeth Vange, Fana
4. Miss Arin's Lulla Pearl In Sky, Shetland Sheepdog, Anne-Karin Scheen,
5. AGHI AGHII AGHIII N A(H)CH AGI AGII AGIII N ACH Ah-Tib's Sandon, Cocker Spaniel, Marte Hillesdal, Valevåg
6. N SE UCH NJV-14 AGI AGHII AGII AGHI Moonhaven Terrific Peperoni, Kooikerhund, Ingeborg Eugenie Blakkisrud, Oslo
7. N ACH N A(H)CH AGHI Stormstjärnans Quick Silver, Shetland Sheepdog, Stine Haakensen, Strømmen
8. AGII AGIII AGHII AGHIII Jaffadays Diamant Jubilee, Shetland Sheepdog, Asbjørg Jonassen, Lier
9. Lille-Majas Kaos, Shetland Sheepdog, Ingrid Frøysa, Jessheim
10. N SE ACH N DK SE A(H)CH NMAG-16 NMAG(H)-17 Toyamikis Prince Lukas, Shetland Sheepdog, Irene Yrstad, Nittedal
11. N SE A(H)CH N SE ACH Toyamikis Prince Spiff, Shetland Sheepdog, Ørnulf Holm, Hurdal
12. N A(H)CH N ACH NJV-11 Bissibingens Elenk Bojti Csde, Pumi, Liv Høyem Bratlie, Gjøvik
13. N ACH N A(H)CH Sunborne Jazzy Tulla, Shetland Sheepdog, Ingrid Frøysa, Jessheim
14. AGI AGHI Kerenza's Prince Panache, Shetland Sheepdog, Elin Thomstad,
15. N ACH Eldhusets Skolli Garpurson, Islandsk Fårehund, Ingjerd Berge Johansson, Skjeberg
16. N A(H)CH Shathena's Daisy Of Kiara, Shetland Sheepdog, Maren Johansen, Tananger
17. N A(H)CH N ACH AGIII Sunborne Ya La Creo Singha, Shetland Sheepdog, Hilde Bakken, Hakadal
18.
N ACH N A(H)CH Nordbrennas Karen Kan Kose, Dansk-Svensk Gårdshund, Mari Westersund, Froland
19. Poil Long's Amourette De Saissac, Pyreneisk Gjeterhund, Gunn Toril Kværnstuen, Sande I Vestfold
20. La-Min-So's Golden Aqua, Shetland Sheepdog, Christina Kosinski,
21. Silver Joy Empress Tiril, Dvergschnauzer Salt/Pepper, Signe Lund (vet) Kleppe, Hakadal


Stor-1
1.
AGHI Keep Working Bizzy Nix, Border Collie, Victoria Enerud, Kjeller
2. Kronvallaren Darwin, Border Collie, Elin Hegsvold, Sørumsand
3. Duffy, Blandingshund, Kathy Lie, Lier
4. Aria, Border Collie, Jan Haukeland,
5. NV-17 Illizit Attain The Acme Of Ideal, Border Collie, Rikke Cecilie Hjorth Bergh, Skiptvet
6. N RL CH RLIII AGHI Àrbbola's Zena, Finsk Lapphund, Heidi Krugerud, Moss
7.
Miss U, Border Collie, Nadia Grinde-Andersen, Oslo
8. Myrullen's Lykke, Border Collie, Ida Gudmestad Horn, Oslo
9.
N SE VCH NORD UCH Churnwood High Hopes, Welsh Springer Spaniel, Mette Bruun Evensen, Oslo
10. Dark'n Smart My Name Is Luka (m), Belgisk Fårehund, Malinois, Helge Strøm, Tiller
11. Blacky, Border Collie, Anne Mansås, Undrumsdal
12. Leah, Blandingshund, Tonje Andresen, Larvik
13. Leadpoint Dirty Little Secrets, Australian Shepherd, Maren Johansen, Tananger
14. N UCH Lappehiets Kosegutten Odin, Finsk Lapphund, Karen Cecilie Haugsnes, Haugesund
15. AGHI Grey Souls Black Magic Woman, Old English Sheepdog, Ina Agerup, Stokke
16.
Aqua Seer's Hunting Breeze, Golden Retriever, Cecilie Eldrup Evju, Drammen



Stor-2
1. Tøffe Theo, Border Collie, Helle Tangen, Kongsvinger
2.
Awayoflife Molly, Border Collie, Arne Johnsen, Trondheim
3. Good Graciouss Bring It On Spicy, Border Collie, Merethe Eike, Oslo
4.
Ask, Blandingshund, Unni Margreta Martinsen, Østerås
5. Aila, Border Collie, Hilde Johannessen, Tromsø
6.
Jack Of The Backyard Shepherds, Miniature American Shepherd, Kari Mette Bergendahl, Brøttum
7. Dennis, Border Collie, Carl Christopher Foss,
8. N DK UCH NV-12 NV-15 AGI AGII Oz Way's Just Jill, Australian Kelpie, Siri Follaug, Skien
9.
Eryrin Ville, Border Collie, Ingerid Margrete Klaveness, Barkåker
10. Taabernakkelin Qultavaltaus, Chodsky Pes, Sølvi Blomberg, Tretten
11.
BH AGHI RLIII Aussie Gården's Unbelivable Cindy, Australian Shepherd, Margareth Mathisen, Sandefjord
12. C.I.B. NORD DK S (u) N UCH RLI RLII AGI AGII AGHI AGHII NV-13 NORDV-14 NV-15 NVV-17 Brown Clown Sune Safir, Irsk Vannspaniel, Eva Hemmingsen, Trondheim


Stor-3
1. N A(H)CH N ACH Villrikke's Easy Rider, Border Collie, Aina Britt Lundkvist, Oslo
2. N ACH N A(H)CH N RL CH Tinka, Border Collie, Inger Bakkeby, Kløfta
3. N RL CH N A(H)CH N ACH AGHIII Kronvallaren Quizz, Border Collie, Irene Rogstad Heggen, Bjørkelangen
4.
Ola, Border Collie, Karoline Paulsrud Moe, Hønefoss
5. Lauvstuas Nataio Starshine, Nova Scotia Duck Tolling Retriever, Sandra Nilsen Jentoft, Gamle Fredrikstad
6. Kizz, Border Collie, Hilde Berglund, Aurskog
7. AGHII AGII Tira, Border Collie, Grete Karlsen, Rakkestad
8. Baileys, Golden Retriever, Beate Skalleberg, Tjodalyng
9. N RL CH N VCH N ACH N A(H)CH AGII AGIII AGHII AGHIII RLIII LPI Yxsjöstugans Tia, Welsh Springer Spaniel, Linn Therese Andersen, Sandvika
10. N UCH Aijka, Lapsk Vallhund, Ingerid Margrete Klaveness, Barkåker
11. N A(H)CH N ACH AGIII Akersborg Baileys, Border Collie, Ingrid Berg, Trondheim
12. Kronvallaren Uno, Border Collie, Heidi Høitomt, Auli
13. AGHIII NMAG(H)-17 Gosh, Border Collie, Lise-Irene Hansen, Gressvik
14. Hind Paw's Ebba Narjana, Border Collie, Tarjei Bratt Hveding-Gabrielsen, Våler I Østfold
15. N ACH N A(H)CH Kuling, Border Collie, Ingerid Margrete Klaveness, Barkåker
16. N ACH N A(H)CH AGIII Myrullen's Mamma Mia, Border Collie, Signe K Gundersen, Nannestad
17.
N A(H)CH Mountain Toller's Darmio Mila, Nova Scotia Duck Tolling Retriever, Marthe Sørby, Furnes
18.
N ACH N A(H)CH Akersborg Tiini, Border Collie, Unn Kristin Græsmann, Trondheim
19. Toberoi Montana, Border Collie, Maija Vinnikka, Narvik
20. Bajas, Blandingshund, Kesia Gautun, Tyristrand
21. RLI AGHI AGHII AGI Klara, Border Collie, Christine Lund Krane, Narvik
22. Ortaks Mlk Leahnor, Border Collie, Julie Stormo Strøm, Leinstrand
23. Trixi, Blandingshund, Anne Lene Rønshaugen, Fjerdingby
24. N ACH N A(H)CH Jakantoh's Aylah, Belgisk Fårehund, Tervueren, Kristin Måna, Kleppe
25. Doubleuse Wind, Golden Retriever, Synnøve Solberg Matre, Sandeid
26. N ACH AGHIII AGIII Jacklaine's Brilliant, Golden Retriever, Martine Engmann-Hansen, Sem
27. N SE UCH SEV-16 RLI RLII AGHI AGI AGII AGHII AGHIII Jomgarden's Santxo, Pyreneisk Gjeterhund, Annike Asserson Høysæter, Oslo
28.
Keep Working Bizzy Izi, Border Collie, Merethe Stenberg Mølholm, Olsvik
29.
Solvannets Sirius-Aldebaran, Portugisisk Vannhund, Helge René Urholm, Fredrikstad
30. Vokterens Dazzling Roxy, Australian Shepherd, Karin Fyrand, Oslo
31.
Zelda, Border Collie, Jan Erik Einarsen, Bjorbekk
32. Get Weiler's Inca, Border Collie, Ann-Cathrin Hoff, Eiksmarka
33. Yax, Australian Kelpie, Richard Solvang, Narvik
34. N ACH N A(H)CH Muletunet's Bee-Lula (g), Belgisk Fårehund, Groenendael, Ingrid Askim,
35. N ACH Cuidado Versatile Vezeto, Pumi, Liv Høyem Bratlie, Gjøvik
36. Akersborg You Only Live Once (yolo), Border Collie, Ann Karin Jacobsen Olsen, Auli
37. BH AD AGI AGII AGHII RLIII Aussie Gården's Unfinished Tale, Australian Shepherd, Hans-Kristian Halmrast, Kodal
38. N A(H)CH N ACH AGIII AGHIII Turbo, Border Collie, Trygve Brandtzæg, Kopervik
39.
Messi, Blandingshund, Elisabeth Vae Haaland, Etne
40. Leah, Border Collie, Marit Dagmar Wang, Stavanger
41. Ginny Plutta, Border Collie, Astri Andersen Uglehus, Stavern
42. AGHI AGI N UCH AGII AGHII Shathena's Hot'n Pink Cera, Belgisk Fårehund, Groenendael, Kristin Sivertsen Monsen, Tananger


Hopp-Liten-1
1.
Shathena's Noble Kira Of Mist, Shetland Sheepdog, Sofie Tjemsland, Hundvåg
2. Etoilesfurry La Belle Adele, Papillon, Berit Ailin Nilsen, Skjærhalden
3. AGI Dahlia Made Of Frabies Beauties, Chinese Crested Powder Puff, Anne Tone Langeland Stensrud, Ulefoss
4. Hunter Hawk Noble Royalty, Jack Russell Terrier, Hege Bjerke Tollefsen, Fjerdingby
5. Fossehaugens Nicky Valentino, Papillon, Anne Huhtala, Geilo
6. Silver Joy Impressive Tuva, Dvergschnauzer Salt/Pepper, Signe Lund (vet) Kleppe, Hakadal
7. Allsidige Alva, Shetland Sheepdog, Signe Martinsen, Klokkarstua
8. Shathena's Lovely Indie Of Dea, Shetland Sheepdog, Kristin Sivertsen Monsen, Tananger
9. Muffyland's Betty Boop, Cavalier King Charles Spaniel, Britt-Karin Nøkleby, Loddefjord
10. Poecilia's Aristo Beauty, Jack Russell Terrier, Bettina Marie Hasle, Drøbak
11.
Funtorun's Flashy Ducati, Shetland Sheepdog, Siw Hornli Espeland, Kongshavn
12. Villmarkstuas Flygende Mira, Dansk-Svensk Gårdshund, Anne Linn J. Moen, Grimstad
13. Maya, Dansk-Svensk Gårdshund, Ida Iren Aarberg Slåtsveen, Nærbø
14. Vannkantens Birger, Dansk-Svensk Gårdshund, Line Einvik Løbersli, Drøbak


Hopp-Liten-2
1.
All About Attitude's Black Widow, Dvergpinscher, Connie Holen,
2. Sheltiefun's Amazing Bacardi, Shetland Sheepdog, Linda Ruud, Rakkestad
3. Shelster Daisy Sheila, Shetland Sheepdog, Elizabeth Wilhelmsen, Lillestrøm
4. AGI AGII AGHI Runabjørn's New Only Blue' Mica, Shetland Sheepdog, Mariola Stakseng, Steinberg
5.
AGHI Personlighetens Sweet Viola, Shetland Sheepdog, Frøydis Løken, Kongsberg
6. Emmy, Dansk-Svensk Gårdshund, Trine Undhjem, Bjorbekk
7. Eugenios Vanity Fair, Toy Puddel, Hilde C Røysheim, Oslo
8. N J(H)CH Vadbakken's Hotstuff, Parson Russell Terrier, Silje Kaldager, Tjodalyng
9. Diablo, Blandingshund, Miriam Wittenberg, Stavanger
10. AGHI AGI Tiililita's My Music, Papillon, Hilde Kristin Stag, Drammen
11. Nyenget's Marta Moira, Border Terrier, Kirsti M Arnesen,
12. N UCH NJV-11 Vadbakken's Easy Rider, Parson Russell Terrier, Harald Sigfred Jenssen, Arendal


Hopp-Liten-3
1. N SE A(H)CH N SE ACH AGHIII AGHI La-Min-So's Tango In Black, Shetland Sheepdog, Silje Johansen, Oslo
2. N A(H)CH N SE ACH RLI AGHIII AGIII AGHII AGII AGHI AGI Freetain's Thornado Jothero, Papillon, Ellen H. Tangen, Fåberg
3.
Rockhound's Diamond, Shetland Sheepdog, Marion Svendsen, Bodø
4. N A(H)CH N ACH Toyamikis Princess Hey, Shetland Sheepdog, Vigdis Johannessen, Erdal
5. LPI AGII AGHII AGHIII N A(H)CH Travis Face Up, Cocker Spaniel, Tonje Mørkhagen, Drøbak
6. N ACH N A(H)CH Krohnegården's Kick'n Run Arwen, Shetland Sheepdog, Elin Strand, Bjørndalstræ
7. AGHI AGI Alucia Glee's Enchanted Midnight, Shetland Sheepdog, Guro Tjemsland,
8.
Narjana's Fleur De Mirage, Engelsk Toy Terrier, Ann Kathrin Fjørtoft Kalvenes, Åsgårdstrand
9. Eugenios Cinderella, Chinese Crested, Hilde C Røysheim, Oslo
10. AGHIII AGIII N ACH N A(H)CH Leeland Zenith Of Fame, Shetland Sheepdog, Sofie Vega Wollbraaten, Drøbak
11.
Kerenza's Pop Art Princess, Shetland Sheepdog, Ida Asbjørnslett,
12. N SE ACH N A(H)CH Marstens Caisa Who Can, Fox Terrier Ruhåret, Grete Funderud Stillum, Drammen
13. N ACH N A(H)CH Shathena's Jewel Of Kiara, Shetland Sheepdog, Kristin Sivertsen Monsen, Tananger
14. Russell Tuvans Lando Clarissian, Jack Russell Terrier, Anne Linn J. Moen, Grimstad
15. AGHIII AGIII N ACH Krokhaug's Yanki, Cavalier King Charles Spaniel, Kari Olasveengen Dalsaune, Biri
16. C.I.B. N FI UCH Cavalli Fox Factor Effi, Parson Russell Terrier, Unni Olaisen, Narvik
17. NORD UCH SV-12 N A(H)CH N ACH NMAG-16-17 Isamelin Dance With Narjana, Engelsk Toy Terrier, Robert Bratt Hveding-Gabrielsen, Våler I Østfold
18.
Eagermind Saeta Gleymmerei, Shetland Sheepdog, Solveig K. Jakobsen,
19. N ACH Personlighetens Prada, Shetland Sheepdog, Kjetil Harms,
20. N ACH Soumalainen's Jazzi, Dvergpinscher, Cathrine Hauge Svendsen, Sandefjord
21. N ACH N SE A(H)CH AGIII Shathena's Nemi Of Kiara, Shetland Sheepdog, Åsta Viksøy, Skogsvåg
22. AGII AGHIII Toyamikis Princess La Luna, Shetland Sheepdog, Kristina Almestad, Oppaker
23. AGHII AGII AGIII Personlighetens Dis F, Shetland Sheepdog, Elisabeth Vangsnes,
24. Kimberbells Noah, Papillon, Anne Huhtala, Geilo
25. AGHII AGI AGII AGHI Jennyrose's Black Diamond Effect, Dvergpuddel, Merethe Blomberg, Tretten
26. N UCH N ACH AGHIII AGIII Candy Kokos Av Ronbalt, Mittelspitz, Benedicte Kjørnæs, Høvik
27. N A(H)CH Amazing Angel, Mittelspitz, Cathrine Samuelsen, Tromsdalen
29. N SE VCH AGHII AGII RLI AGHIII Wervest's Olga, Dvergdachshund Strihåret, Øydis Kveta, Filtvet
30. Personlighetens A L Wild Rose J, Shetland Sheepdog, Sandra Bjørnemo Robertsen, Tønsberg
31. Shathena's Dea Of Kiara, Shetland Sheepdog, Kristin Sivertsen Monsen, Tananger
32.
AGI AGII AGHI AGHII Black Thunder's Jewel, Cairn Terrier, Kristin Bekkevold, Oslo
33. N A(H)CH AGI AGHI AGHII RLI RLII Elita One, Jack Russell Terrier, Kristine Egelandsdal, Hafrsfjord
34. Sättertorpets Dancing Darling, Shetland Sheepdog, Signe Martinsen, Klokkarstua


Hopp-Mellom-1
1. Sheltiefun's Kenzo In Black, Shetland Sheepdog, Nina S Mosveen, Hvalstad
2.
Krombo's Netti, Kromfohrländer, Beate Ingeborg Harms, Rakkestad
3. Rapida Del Corazoncito, Spansk Vannhund, Venke Henning, Oslo
4. Bergfruens Azuritt Myija, Pyreneisk Gjeterhund M/Korth.Hode, Else Marie Fossum,
5.
Hunters Guilds Fern, Cocker Spaniel, Marte Hillesdal, Valevåg
6. Good Girl's Charles Barkley, Parson Russell Terrier, Kristine Langen Stokmo, Steinberg
7.
Svangens Første Rypebær, Australian Kelpie, Eirin Dahl, Buvika
8. Min Lille Kasper, Cocker Spaniel, Nina Tollefsen, Drøbak
9. LPI Hunters Guilds Fabbri, Cocker Spaniel, Ida Anette Norheim, Aksdal
10. N UCH Flora Fortuna Del Corazoncito, Spansk Vannhund, Henna Rautiainen, Husøysund
11.
La-Min-So's Double Blue, Shetland Sheepdog, Berit Martinsen, Oslo
12.
N DK UCHJWW-15 DKJV-15 Bordysk's Thor, Border Terrier, Heidi Smee, Oslo


Hopp-Mellom-2
1. Brainpool's Mindcraft, Shetland Sheepdog, Mille Larsen,
2. RLI RLII AGHI Revefotens Mississippi Queen, Parson Russell Terrier, Linda Haugvik, Ottestad
3. Ah-Tib's Briallan, Cocker Spaniel, Mari Westersund, Froland
4. Personlighetens Midnight Blue H, Shetland Sheepdog, Kathrine Brusletto Eliassen, Geilo
5. AGI AGHI Red Garlic's Frappe Kaos, Cocker Spaniel, Nina Forus, Etne
6. N UCH AGI AGHI Micane's Danish Dynamite, Mellompuddel, Martine Kristiansen, Moss
7. Bissibingens Ennyi Decs, Pumi, Venke Henning, Oslo
8. AGI Shibbina's Soft And Silky, Amerikansk Cocker Spaniel, Bente Karoline Håkonsrud, Berger
9. AGHI AGHII AGII AGI Gloslibråten Bella, Cocker Spaniel, Tonje Mørkhagen, Drøbak
10. Cara, Blandingshund, Lise Helen Grette, Oslo
11. Klara, Blandingshund, Birgit Strøm Synnevåg, Oslo
12. Personlighetens Corelli Of Team2, Shetland Sheepdog, Liv Høyem Bratlie, Gjøvik
13. Okkoyomas Baloo D' Alexis, Japansk Spisshund, Mikael Storli Tomasli, Gressvik
14.
N UCH X-Pected Dine Mites Will.I.Am., Manchester Terrier, Marianne Kalvenes, Garnes
15.
Shelteam Ice Beer, Shetland Sheepdog, Hege Pettersson, Nannestad
16. Emma, Blandingshund, Kari Mette Bergendahl, Brøttum
17. AGI AGHI AGHII AGII RLII Staurin's Felitas Vivaldi, Lagotto Romagnolo, Vibeke Andersen, Porsgrunn
18. AGI AGHI RLI AGII AGHII Molema's Borka, Mellompuddel, Mette Rustad,
19. AGHI AGHII AGI AGII Turbosnellas Odin Av Thea, Tibetansk Terrier, Hilde Åsheim, Stange


Hopp-Mellom-3
1.
Real Scoops Kisen, Pyreneisk Gjeterhund, Annelise Scharffscher, Trondheim
2. N ACH N A(H)CH Rockhound's Cosalite, Shetland Sheepdog, Mina Mathilde Engh Mathisen, Holmestrand
3. N ACH N A(H)CH AGHI Stormstjärnans Quick Silver, Shetland Sheepdog, Stine Haakensen, Strømmen
4. N A(H)CH AGHI AGHII AGHIII AGI AGII AGIII Cæsar, Dansk-Svensk Gårdshund, Christian Fredrik Ekeren, Oslo
5. N SE A(H)CH N SE ACH Flinthaug Mikko In Black, Shetland Sheepdog, Nina S Mosveen, Hvalstad
6.
N UCH N ACH N A(H)CH Ficus De La Vie Pastorale, Pyreneisk Gjeterhund M/Korth.Hode, Ghita Fossum,
7. Tarrynden Gloriana, Border Collie, Elizabeth Wilhelmsen, Lillestrøm
8. AGI AGHI AGHII AGHIII Shelteam Mootsie Tootsie Cake, Shetland Sheepdog, Benedicte Kjørnæs, Høvik
9. N ACH N A(H)CH Nordbrennas Karen Kan Kose, Dansk-Svensk Gårdshund, Mari Westersund, Froland
10. La-Min-So's Golden Aqua, Shetland Sheepdog, Christina Kosinski,
11. N UCH NORDJV-14 Evros Watch This Pearl, Shetland Sheepdog, Sofie Vega Wollbraaten, Drøbak
12. AGI AGHI Kerenza's Prince Panache, Shetland Sheepdog, Elin Thomstad,
12. N ACH N A(H)CH AGIII AGHIII Eagermind Saeta Curuvar, Shetland Sheepdog, Hanne Gro Olsen, Ås
14.
N ACH N A(H)CH Sunborne Jazzy Tulla, Shetland Sheepdog, Ingrid Frøysa, Jessheim
15.
N ACH Eldhusets Skolli Garpurson, Islandsk Fårehund, Ingjerd Berge Johansson, Skjeberg
16.
Tellus Of The Backyard Shepherds, Miniature American Shepherd, Gunn Toril Kværnstuen, Sande I Vestfold
17. N SE A(H)CH N SE ACH Toyamikis Prince Spiff, Shetland Sheepdog, Ørnulf Holm, Hurdal
18. AGHII AGIII AGHIII N ACH Fambia Black Vibration, Amerikansk Cocker Spaniel, Bente Liberg, Oslo
19.
N S UCH N A(H)CH N ACH CEW-11 RLIII Enden's Møyfrid Bjarkadatter, Dansk-Svensk Gårdshund, Kristine Skogen Nylund, Hundvåg
20. AGI AGHI AGII AGHII RLI RLII Lundecock's Dry Humour, Shetland Sheepdog, Carina Dybvig, Dal
21. AGHI AGI AGHII AGII N A(H)CH NMAG-17 Gloslibråten Benita, Cocker Spaniel, Tonje Mørkhagen, Drøbak
22.
AGHIII AGIII N A(H)CH N ACH Sunborne Presious Pearl, Shetland Sheepdog, June Sølvi Odden,
23. N A(H)CH N ACH AGIII Sunborne Ya La Creo Singha, Shetland Sheepdog, Hilde Bakken, Hakadal
24. C.I.B NORD UCH NV-13 DKV-14 NV-14 AGHII AGII AGHIII NV-17 Maia, Kromfohrländer, Heidi Nilsen, Revetal
25.
Poil Long's Amourette De Saissac, Pyreneisk Gjeterhund, Gunn Toril Kværnstuen, Sande I Vestfold


Hopp-Stor-1
1.
All Zet Check It Out Jess, Border Collie, Jeanette Sandbæk Håland, Åsmarka
2. Eyebacken's Bc Emoticon, Border Collie, Ingerid Margrete Klaveness, Barkåker
3. Dark'n Smart My Name Is Luka (m), Belgisk Fårehund, Malinois, Helge Strøm, Tiller
4. Leadpoint Dirty Little Secrets, Australian Shepherd, Maren Johansen, Tananger
5. NV-13-15 NJV-13 Jaydean Nordic Blizzard, Border Collie, Rikke Cecilie Hjorth Bergh, Skiptvet
6. N SE VCH NORD UCH Churnwood High Hopes, Welsh Springer Spaniel, Mette Bruun Evensen, Oslo
7. N RL CH RLIII AGHI Àrbbola's Zena, Finsk Lapphund, Heidi Krugerud, Moss
8.
N UCH Lappehiets Kosegutten Odin, Finsk Lapphund, Karen Cecilie Haugsnes, Haugesund
9. Storm, Blandingshund, Sandra Nilsen Jentoft, Gamle Fredrikstad
10. Aqua Seer's Hunting Breeze, Golden Retriever, Cecilie Eldrup Evju, Drammen
11. Billie Av Dalsrud, Australian Shepherd, Mette Norbeck, Blaker
12. NV-17 Illizit Attain The Acme Of Ideal, Border Collie, Rikke Cecilie Hjorth Bergh, Skiptvet
13.
Doggygarden's Easy Peasy Squeezy, Australian Shepherd, Rigmor Elisabeth Anholt, Stokke
14.
Vikki, Blandingshund, Jan Haukeland,
15. Leah, Blandingshund, Tonje Andresen, Larvik


Hopp-Stor-2
1.
Gjerulff White Wild Windy Tiger, Border Collie, Silje Johansen, Oslo
2. AGHI Keep Working Bizzy Nix, Border Collie, Victoria Enerud, Kjeller
3. Miss U, Border Collie, Nadia Grinde-Andersen, Oslo
4. Borderjoy's Adorable Whitney, Border Collie, Linda Jacqueline Philipsen, Sandefjord
5. Awayoflife Molly, Border Collie, Arne Johnsen, Trondheim
6. Jack Of The Backyard Shepherds, Miniature American Shepherd, Kari Mette Bergendahl, Brøttum
7. Eager Eye's Addition, Border Collie, Vigdis Johannessen, Erdal
8. Odin, Blandingshund, Inger Lise Avdal,
9. BH AGHI RLIII Aussie Gården's Unbelivable Cindy, Australian Shepherd, Margareth Mathisen, Sandefjord
10.
Timmy, Blandingshund, Kathrine Brusletto Eliassen, Geilo
11. Taabernakkelin Qultavaltaus, Chodsky Pes, Sølvi Blomberg, Tretten
12.
N DK UCH AGHI AGI DKJV-12 NORDJV-12 NJV-12 Chiljas Annie Get Your Gun, Australian Shepherd, Nina Holm,
13. Ginny Plutta, Border Collie, Astri Andersen Uglehus, Stavern
14. Dennis, Border Collie, Carl Christopher Foss,
15. Nordic Paws Cobra, Border Collie, Camilla Dischler, Andebu


Hopp-Stor-3
1. AGHI AGI AGHII AGII Tess, Border Collie, Marit Velta, Geilo
2.
Messi, Blandingshund, Elisabeth Vae Haaland, Etne
3. Tøffe Theo, Border Collie, Helle Tangen, Kongsvinger
4. N ACH N A(H)CH Kuling, Border Collie, Ingerid Margrete Klaveness, Barkåker
5. Vokterens Dazzling Roxy, Australian Shepherd, Karin Fyrand, Oslo
6. Ortaks Mlk Leahnor, Border Collie, Julie Stormo Strøm, Leinstrand
7. Chilli, Border Collie, Marianne Kalvenes, Garnes
8. Hind Paw's Safira Narjana, Border Collie, Robert Bratt Hveding-Gabrielsen, Våler I Østfold
9. Ce Anastasija Av Nangijala, Belgisk Fårehund, Groenendael, Kathrine Brusletto Eliassen, Geilo
10. Kizz, Border Collie, Hilde Berglund, Aurskog
11. AGI Skogsröjets Monster, Chodsky Pes, Kjersti Jørgensen, Løten
12. Trixi, Blandingshund, Anne Lene Rønshaugen, Fjerdingby
13. N ACH N A(H)CH N RL CH Tinka, Border Collie, Inger Bakkeby, Kløfta
14. Charlie, Blandingshund, Liv Kristiansen, His
15. Lauvstuas Nataio Starshine, Nova Scotia Duck Tolling Retriever, Sandra Nilsen Jentoft, Gamle Fredrikstad
16.
AGIII Wow-Wow's Quinta Quartz, Schnauzer Salt/Pepper, Martin Bøhmer, Oslo
17. N SE ACH N SE A(H)CH My Trusted Friend Blu Bizznizz, Border Collie, Anne Fosser,
18. Kronvallaren Uno, Border Collie, Heidi Høitomt, Auli
19. N ACH N A(H)CH AGHII AGIII NMAG-16- 17 Miss Beatric, Border Collie, Silje Johansen, Oslo
20. Ola, Border Collie, Karoline Paulsrud Moe, Hønefoss
21. Flinthaug Dark Chocolate In Black, Shetland Sheepdog, Berit Martinsen, Oslo
22. Lykke, Blandingshund, Marit Mehammer, Os
23. Get Weiler's Inca, Border Collie, Ann-Cathrin Hoff, Eiksmarka
24. RLI AGHI AGHII AGI Klara, Border Collie, Christine Lund Krane, Narvik
25.
N ACH N A(H)CH Akersborg Tiini, Border Collie, Unn Kristin Græsmann, Trondheim
26.
Keep Working Bizzy Izi, Border Collie, Merethe Stenberg Mølholm, Olsvik
27. Yax, Australian Kelpie, Richard Solvang, Narvik
28. Leah, Border Collie, Marit Dagmar Wang, Stavanger
29.
AGHIII NMAG(H)-17 Gosh, Border Collie, Lise-Irene Hansen, Gressvik
30. N ACH N A(H)CH Jakantoh's Aylah, Belgisk Fårehund, Tervueren, Kristin Måna, Kleppe
31.
Fyhr's Prins Ivo, Border Collie, Jane Stensrud, Blaker
32. N UCH N A(H)CH N RLCH AGI AGHI AGII AGHII AGIII AGHIII LPI Goalgetter No.4 Hope For The Future, Briard, Ellinor Grønfur, Etne
33.
Bajas, Blandingshund, Kesia Gautun, Tyristrand
34. AGHII AGII Tira, Border Collie, Grete Karlsen, Rakkestad
35. Ask, Blandingshund, Unni Margreta Martinsen, Østerås
36. N UCH AGI AGHII AGHIII AGII N A(H)CH Urtehagens K Lappacea Rover, Schapendoes, Kurt Winge, Helle
37. Buffy, Blandingshund, Anne Tone Langeland Stensrud, Ulefoss


lag-Liten
1. Smått e godt, Bente Jonassen, Sandnes
2. SpiderPigs 2, Tonje Mørkhagen, Drøbak
3. SpiderPigs, Tonje Mørkhagen, Drøbak
4. Racerne, Elin Strand, Bjørndalstræ
5. StovnerRabiatene, Christina Kosinski,
6. Golvræserne, Ann Kristin Steinslien, Øyer
7. Stabilt Ustabile, Anniken Gundersen, Tiller
8. THK´s Korte Labber I, Benedicte Kjørnæs, Høvik
9. StovnerMinimalis, Camilla Sandbakk,


lag-Mellom
1. , Bente Liberg, Oslo
2. Stovner Hotdogs, Trine Karine Nyberg, Leirsund
3. , Anne Grundstad Ulekleiv, Haslum
4. CookiemonStars, Tonje Mørkhagen, Drøbak
5. Stovner X-files, Christina Kosinski,
6. Halvfrustrerte, Marianne Dalaker Miljeteig, Ølen
7. , Ingjerd Berge Johansson, Skjeberg


lag-Stor
1. Bitches, Tarjei Bratt Hveding-Gabrielsen, Våler I Østfold
2. Asker Joy Runners, Linn Therese Andersen, Sandvika
3. Bare Blåbær, Silje Johansen, Oslo
4. Best i test, Jan Haukeland,
5. Frustrerte Fruer, Synnøve Solberg Matre, Sandeid
6. Stovn Glade Vannvidd, Aina Britt Lundkvist, Oslo
7. , Irene Rødelv,
8. born to run, Rune Andre Huseby, Sandefjord



KALA TROFEET ETTER DENNE UTSTILLINGEN
Liten 3
1.
AGHIII AGIII N ACH N A(H)CH Leeland Zenith Of Fame, Shetland Sheepdog, Sofie Vega Wollbraaten, Drøbak, ((0-3)-(4,3-2)-(5-2)-(5-3)) 24,3 p.
2. LPI AGII AGHII AGHIII N A(H)CH Travis Face Up, Cocker Spaniel, Tonje Mørkhagen, Drøbak, ((0-4)-(0-5)-(5-4)-(0-13)) 31 p.
3.
Eagermind Saeta Gleymmerei, Shetland Sheepdog, Solveig K. Jakobsen, , ((0-2)-(5-2)-(5-18)-(5-24)) 61 p.

Mellom 3
1.
N ACH N A(H)CH Rockhound's Cosalite, Shetland Sheepdog, Mina Mathilde Engh Mathisen, Holmestrand, ((0-1)-(0-1)-(0-2)-(0-2)) 6 p.
2. AGI AGHI Kerenza's Prince Panache, Shetland Sheepdog, Elin Thomstad, , ((0-4)-(0-5)-(0-12)-(5,63-14)) 40,63 p.

Stor 3
1. N ACH N A(H)CH N RL CH Tinka, Border Collie, Inger Bakkeby, Kløfta, ((0-1)-(0-2)-(5-5)-(0-13)) 26 p.
2. N UCH AGI AGHII AGHIII AGII N A(H)CH Urtehagens K Lappacea Rover, Schapendoes, Kurt Winge, Helle, ((0-1)-(5-3)-(5-4)-(16,56-36)) 70,56 p.
3. AGIII AGHIII Wow-Wow's Quinta Quartz, Schnauzer Salt/Pepper, Martin Bøhmer, Oslo, ((0,38-2)-(10-5)-(4,69-16)-(28,38-5)) 71,45 p.



Junior handling:
Klasse 10-13 år, dag 1
1. Andreas M Røstberg, , Schäferhund Normalhår, Audhumbla Av Quantos
2. Miriam Pallokat, Hegra, Mellompuddel, Micane's Catching A Dream
3. David Svensen, , Cairn Terrier, Kismuil Boys Will Be Boys
4.
Svein-Thore Ulleberg-Bøhmer, Nannestad, Siberian Husky, Libesol I Came To Believe

Klasse 10-13 år, dag 2
1. Miriam Pallokat, Hegra, Mellompuddel, Micane's Catching A Dream
2. Svein-Thore Ulleberg-Bøhmer, Nannestad, Siberian Husky, Libesol I Came To Believe
3. Andreas M Røstberg, , Schäferhund Normalhår, Audhumbla Av Quantos
4. Martin Trasop Torgersen, Årnes, Chinese Crested, Zanevi's Funky Punky


Klasse 14-17 år, dag 1
1. Helene Myhrer, Sandefjord, Flat Coated Retriever, Av-Zan-Iaz Gnistrende Giga
2. Rikke Gunnes, , Engelsk Springer Spaniel, Winton Outrun The Sun
3. Andrea Larsen, , Flat Coated Retriever, Hempth's Bella
4. Carmen Dønheim Hoseth, Ålesund, Whippet, Mu-Ti-La's Write Your Own Story


Dag 2
1.
Helene Myhrer, Sandefjord, Flat Coated Retriever, Av-Zan-Iaz Gnistrende Giga
2. Annabel Langvatn Solvik, Røyken, Nova Scotia Duck Tolling Retriever, Tollertunet's Aronja Kitender
3. , Sandnes, Beagle, Fanta's Brand Manhatten Skyline
4. Andrea Bakke Dalseth, , Shetland Sheepdog, Zitara Star's Miss.Blue Lightning

 

Våre samarbeidspartnere: