NKK Sandefjord 2. juni 2018

Resultater fra og årslister etter utstillingen NKK Sandefjord 2. juni 2018 finner du her

 

BIS Plasseringer:
1BIS: Kerry Blue Terrier, C.I.B. NORD UCH DKV-16 NORDV-16 WW-17 NV-17 SEV-17 Shyloch Statement, Helge Kvivesen, Halden
2BIS: Stor Puddel, Huffish Rave Master, Arild Thorvaldsen, Heggedal
3BIS: Puli, INTCH Cseri-Subas Cserkész, Bodil Rüsz, Danmark
4BIS: Golden Retriever, SEU(U)CH Dewmist Cape Reinga, Ulrika Zetterfeldt, Sverige
Best In Show dommer: Mallard, Stuart,

GRUPPEPLASSERINGER:

Gruppe 1, Bruks-, Hyrde og Gjeterhunder, Dommer: O'brien, Vincent, 1BIG: Se 3BIS. 2BIG: Schipperke, SEJV-17 Best Of The Best By Ahmed Boziev, Christine Sonberg, . 3BIG: Bearded Collie, Hillbacka Addition, Ann-Charlotte Boman, Sverige. 4BIG: Australian Kelpie, Dracoulinnes Leo, Eva Hukkelås Myhra, Kongsberg.

Gruppe 2, Schnauser/Pincher/Molosser/Sennenh, Dommer: Wall, June, 1BIG: Dobermann, Iro Di Altobello, Emilie Stølen, Billingstad. 2BIG: Dvergschnauzer Salt/Pepper, NV-17 Greypix's What Is Good Design, Kent Karstein Olsen, Vormsund. 3BIG: Bullmastiff, Optimus Living Proof, Hilde Gro Kjeldby, Siljan. 4BIG: Newfoundlandshund, N UCH Bikkjehaugen's Jenny, Ole Andreas Nygård, Sylling.

Gruppe 3, Terriere, Dommer: Bjørnes, Svein, 1BIG: Se 1BIS. 2BIG: Staffordshire Bull Terrier, NJV-17 NV-17 DKJV-17 Harrystaff's Yukon, Mikaela & Britt-Marie Jansson, Sverige. 3BIG: Cairn Terrier, SEUCH Rasken´s Running Merlene Ottey, Mats Lindborg, Sverige. 4BIG: Bedlington Terrier, SE JV-17 Nord JV-17 Nord V-17 Säfva´s Something Beautiful, Elisabet Hovberg, Sverige.

Gruppe 5, Spisshunder, Dommer: Törnlöv, Nils-Arne, 1BIG: Samojedhund, C.I.B N FI DK VDH UCH NJV-14 NORDJV-14 SEV-14'15 SEJV-14 DKV-15 NV-15 Cabaka's Crazy About Mary, Kristin Lundin Lauritzen, Sperrebotn. 2BIG: Finsk Lapphund, C.I.B. NORD FI CZ SI UCH AMSJV-13 SEJV-13 WW-15'17 AUBDSG-15 NV-16'17 DKV-17 SEV-17 Lapinlumon Ilo, Christian Lauluten, Tinn Austbygd. 3BIG: Norsk Lundehund, INT NORD UCH DKV-14 NORDV-15 Løvheims Skjold, Finn Lund, Drangedal. 4BIG: Grønlandshund, N UCH NV-15 Ulo Av Tasermiut, Odd Lund, .

Gruppe 6/4, Drivende og Sporhunder/Dachshund, Dommer: Hjelmtvedt, Lars, 1BIG: Rhodesian Ridgeback, Island Bali Auksinis Feniksas, Hanne Pedersen, Skedsmokorset. 2BIG: Beagle, NJV-16 Fanta's Brand Manhatten Skyline, Faruk Mujanic, Sandnes. 3BIG: Dunker, DK UCH DKV-14-15 SV-13-14 SEJV-13 JWW-14 NORDV-14 NV-17 Direktør'n Av Kampenhaug, Ann Jeanette Stenhaug Bull, Ise. 4BIG: Dalmatiner, N UCH Spotnik's Master Mind, Helle Høie, Larkollen.

Gruppe 7, stående fuglehunder, Dommer: Johansson, Henrik, , 1BIG: Ungarsk Vizsla Korthåret, NJV-15 NV-15 DKJV-15 DKV-15-16-17 NORDV-15-16 KBHV-16-17 NV-17 HEW-17 SEV-17 Roughshoot I'm On Fire, Sissel Jerve, Oslo. 2BIG: Weimaraner Korthåret, NJV-17 Greyberry's Eiktyrne, Line Vangen, Løken. 3BIG: Stabijhoun, N DK UCH NV-15 DKV-16 NV-16 Chapeaux Noirs Birk Wobbe, Vidar Auganes-Haugen, Horten. 4BIG: Pointer, NL UCH NORDV-14 EUW-15 NV-14-16 Kanix Irene, Christine Sonberg,

Gruppe 8, Apporterende Hunder, Dommer: Sauge, Jan Roger, , 1BIG: Se 4BIS.
2BIG: Amerikansk Cocker Spaniel, N UCH SEJV-16 Very Vigie Let It Be, Vibeke Paulsen, Støren. 3BIG: Lagotto Romagnolo, SE N DK FI UCH SV-13-14 Cisco, Annie Ahlberg, Sverige. 4BIG: Engelsk Springer Spaniel, N UCH SE DK U(U)CH WW-17 Springtrend Silver Shadow, Vanja E Trøbakk Sliwa, Singsås.

Gruppe 9, Selskapshunder, Dommer: Sunde, Marit, , 1BIG: Se 2BIS. 2BIG: Fransk Bulldog, NJV-14 NORDJV-14 Excuse My French Always A Gentleman, Therese Rasmussen, Våle. 3BIG: Chihuahua Langhåret, Amazing Dream Xtra Special Xeno, Camilla Mikkelsen, .
4BIG: Pekingeser, El'mambee's If Tomorrow Never Come, Brit Varhaug, Bryne.

Gruppe 10, Mynder, Dommer: Kostopoulos, Georgios, , 1BIG: Azawakh, EUJW2015 NJV2015 NO CH Canis Venetici Gimbaya, Ludmilla Koslow, Sverige. 2BIG: Irsk Ulvehund, Cormacs Tariq, Odd Myhre, Brumunddal. 3BIG: Saluki, SE UCH Amiyat Dantooine, Karin Juto Hedberg, Sverige.
4BIG: Afghansk Mynde, INT FIN SE N DK UCH KBHV-16 Gold'n Copper Stay 't Night, Tor Kjell Hustøl, Stavanger.


Bamseliste etter denne utstillingen
1. C.I.B. NORD UCH DKV-16 NORDV-16 WW-17 NV-17 SEV-17 Shyloch Statement, Kerry Blue Terrier, Helge Kvivesen, Halden, (15-15-14-12) 56 p.
2.
N UCH SEJV-16 Very Vigie Let It Be, Amerikansk Cocker Spaniel, Vibeke Paulsen, Støren, (12-6-6) 24 p.
3. NORD UCH Cormacs Tariq, Irsk Ulvehund, Odd Myhre, Brumunddal, (15-5-3) 23 p.
4.
N DK SE UCH NORDV-16 Knøtteliten's Esme, Jack Russell Terrier, Ida Teigland Trudvang, Jevnaker, (14-5-4) 23 p.
5. N UCH SE DK U(U)CH WW-17 Springtrend Silver Shadow, Engelsk Springer Spaniel, Vanja E Trøbakk Sliwa, Singsås, (13-6-4) 23 p.
6. C.I.B NORD FI UCH DKJV-13 DKV-13 NJV-13 NV-13 SEJV-13 HEJV-13 EUW-15 NORDV-15 SEV-16-17 FIV-16 Absint Av Larhjelm, Dachshund Strihåret, Lars Hjelmtvedt, Holmestrand, (12-5-3-3) 23 p.
7. INT N DK SE UCH UK CH DKV-12 GB CH NORDV-15 Jet's Moonlight Serenade, Greyhound, Espen Engh, Lier, (15-4-3) 22 p.
8. INT NORD UCH NORDV-12 SEV-12 KBHV-12 NV-16-17 Joyland's Magic Ambition, Shetland Sheepdog, Finn Helge Olsen, Sandnes, (11-6-4) 21 p.
9.
N GB DK UCH KBHV-17 Taglines Double The Fun With Soletr, Petit Basset Griffon Vendeen, Sara & Eirin/Wendy Robertson/Dorothy, Oslo, (11-5-3) 19 p.
10. Huffish Rave Master, Stor Puddel, Arild Thorvaldsen, Heggedal, (13-5) 18 p.
11. C.I.B. NORD UCH NJV-13 NV-16-17 Curiosity Gallant Game, Silky Terrier, Astrid Irene Halseth, Trondheim, (12-4) 16 p.
12. Siggen's Great Gatsby, Welsh Corgi Pembroke, Rita Tilley Wilberg, , (6-5-3) 14 p.
13. N DK UCH KBHV-17 NORDV-17 FIV-17 Inspirations Il Vino Fantastico, Bracco Italiano, Hans-Ole Stenbro, , (4-4-3-3) 14 p.
14. SE DK N UCH NJV-16 DKJV-16 Absalon, Dansk-Svensk Gårdshund, Kjersti Kristiansen, Jaren, (13) 13 p.
14. USCH Dawin Steal My Heart, Stor Puddel, Linda Campbell Canada, Canada, (13) 13 p.




Beste veteran:

Dag 1
1. INT NORD UCH Jeamara's King Of The Legends, American Akita, Trine Eide, Laksevåg, 6 p.
2. N DK SE UCH Wentor's Bao, Eurasier, Camilla Marie Bogen Aronsen, Rakkestad, 5 p.
3. JWW-08 N UCH EUVW-15 NVV-15 Rajumas Aurora, Samojedhund, Gro Moe-Gumø, Kongsberg, 4 p.
4. NV-10 NORDJV-10 N UCH DKV-13 Antefa's Umbrah, Faraohund, Victoria Louise Quist Gill, , 3 p.

Dag 2
1. C.I.E. N HR UCH SE U(U)CH PLW-12 NVV-15 AMSW-16 AMSVW-16 NVV-17 Almanza Such A Good Life, Flat Coated Retriever, Anne-Berith Waskaas, Sandefjord, 6 p.
2. INT NORD UCH NORDV-10 NORDJV-10 Falamandus Out To Kick You, Tibetansk Terrier, Maria F. Brunell, Oslo, 5 p.
3. C.I.B SE DK N FI UCH SEVV-16 Semlans Evita, Bichon Havanais, Karolin Haglund, Sverige, 4 p.
4. INT NORD FI LU NL UCH AGI WVW-17 CEW-11 NV-11 SEV-12 DKV-12-13-14-15 NORDV-14 KBHV-15 AMSW-16 KBHVV-17 DKVV-17 NVV-17 FVV-17 HEVV-17 GEVV-17 NORDVV-17 SEV-17 Norwinstars Jedi Anakin Skywalker, Dvergpinscher, Vivi Gogstad Thorsen, Andebu, 3 p.


Dommer: Mallard, Stuart


Årets beste veteran etter denne utstillingen
1. JWW-08 N UCH EUVW-15 NVV-15 Rajumas Aurora, Samojedhund, Gro Moe-Gumø, Kongsberg, (6-4-4-3) 17 p.
2. N SE DK NORD UCH NORDV-08-10 DKV-17 DKVV-17 WVW-17 GVW-17 WW-10 NV-08-09-10-11-12-13-14-16-17 SEV-14 EUW-15 NVV-15-16-17 SEVV-16'17 Hob-Nob's Quidam, Pyreneisk Gjeterhund, Gro Mathiesen, Roa, (6-6-5) 17 p.
3. INT N DK SE UCH UK CH DKV-12 GB CH NORDV-15 Jet's Moonlight Serenade, Greyhound, Espen Engh, Lier, (6-5-5) 16 p.
4. C.I.E. N HR UCH SE U(U)CH PLW-12 NVV-15 AMSW-16 AMSVW-16 NVV-17 Almanza Such A Good Life, Flat Coated Retriever, Anne-Berith Waskaas, Sandefjord, (6-5-4) 15 p.
5. NORD UCH Løwebo's Tiara, Lhasa Apso, Rita Annie Ørebæk, Rolvsøy, (6) 6 p.
6.
INT N FI UCH SE U(U)CH Blue Satin Keep Looking At Me, Cocker Spaniel, Tone Gausdal, Viggja, (6) 6 p.
7. INT NORD UCH Jeamara's King Of The Legends, American Akita, Trine Eide, Laksevåg, (6) 6 p.
8. INT NORD FI LU NL UCH AGI WVW-17 CEW-11 NV-11 SEV-12 DKV-12-13-14-15 NORDV-14 KBHV-15 AMSW-16 KBHVV-17 DKVV-17 NVV-17 FVV-17 HEVV-17 GEVV-17 NORDVV-17 SEV-17 Norwinstars Jedi Anakin Skywalker, Dvergpinscher, Vivi Gogstad Thorsen, Andebu, (3-3) 6 p.
9. INT NORD UCH NORDV-10 NORDJV-10 Falamandus Out To Kick You, Tibetansk Terrier, Maria F. Brunell, Oslo, (5) 5 p.
10. INT NORD FI UCH NV-11 Cossu's Keanu Reeves, Løwchen, Birgit Drabløs, Ålesund, (5) 5 p.
11. SE N UCH Schimo's Money For Nothing, Newfoundlandshund, Sølvi Schjelderup, Spydeberg, (5) 5 p.
12. DK N UCH NORDV-12 KBHV-13 KBHVV-17 DKVV-17 NVV-17 Idyllium's Cookies'n Cream, Chihuahua Langhåret, Marthe Dalen, Molde, (5) 5 p.
13. C.I.B. NORD UCH NORDV-10 NORDJV-10 NV-12-15 SEV-12 SEV-14 EUW-15 DKV-17 Lyrypa's Topsy, Norsk Lundehund, Iren Storli, , (5) 5 p.
14.
N DK SE UCH Wentor's Bao, Eurasier, Camilla Marie Bogen Aronsen, Rakkestad, (5) 5 p.
15. C.I.B. N US SE FI LT EE UCH NORDV-14 NVV-17 River Glenn Play That Funky Music, Parson Russell Terrier, Kenneth Rødsrud, Maura, (5) 5 p.




Beste avlshund:
Dag 1
1. N UCH DK UCH FI UCH SE UCH NOR JV-15 SE V-16, DKV-16 NV-17 Randeros Melquiades,Spansk Galgo, Ursula Naess Evje, Sverige, 7 p.
2. N DK UCH N VCH Pendahr P.O.S.H.,Whippet, Ingunn Ohrem, Stokke, 5 p.
3. NVV-17 Lumiturpa Tytön Tyllerö,Finsk Lapphund, Christian Lauluten, Tinn Austbygd, 4 p.

Dag 2
1. C.I.B.N UCH NV-15-16-17 Skipper's All Right, Newfoundlandshund, Ole Andreas Nygård, Sylling, 7 p.
2. INT NORD FIN UCH NV-09-10-11-12 SEV-11-12 DKV-10-12-13 NORDV-10 EUW-11 HEV-10 KBHV-12 Sagaland's B-August X I I, Tibetansk Spaniel, Sonja Dramstad, Dilling, 5 p.


Årets beste avlshund etter denne utstillingen
1. INT NORD FIN UCH NV-09-10-11-12 SEV-11-12 DKV-10-12-13 NORDV-10 EUW-11 HEV-10 KBHV-12 Sagaland's B-August X I I, Tibetansk Spaniel, Sonja Dramstad, Dilling, (7-7-5-5) 24 p.
2.
C.I.B.N UCH NV-15-16-17 Skipper's All Right, Newfoundlandshund, Ole Andreas Nygård, Sylling, (7-6) 13 p.
3. N SE UCH Sirocco Scent Of A Wilted Lie, Chinese Crested, Lola Marie Folcke, Talvik, (8) 8 p.
4. N UCH DK UCH FI UCH SE UCH NOR JV-15 SE V-16, DKV-16 NV-17 Randeros Melquiades, Spansk Galgo, Ursula Naess Evje, Sverige, (7) 7 p.
5. C.I.B Nord UCH EE Uch SE UCH E Arctic Kees Dancing With The Stars, Keeshond, Christina Höglund, Sverige, (7) 7 p.
6. INT NORD DK UCH NORD FI LCCH NV-13 WJW-10 WW-11 ECCW-11 NV-14-16 DKVV-17 NVV-17 Mesmerizing Made In Heaven, Faraohund, Hansen, Simon Tien, Sørum, (7) 7 p.
7.
N SE UCH Av-Zan-Iaz Qikke Zaga, Flat Coated Retriever, Anita Iversen, Sandefjord, (7) 7 p.
8.
N UCH Flatnews Little Miss Sunshine, Flat Coated Retriever, Stein Feragen, Hobøl, (6) 6 p.
9. RLII Cafridas Rhythmic Rhapsody Romance, Berner Sennenhund, Monika Hansen, Ålfoten, (6) 6 p.
10. C.I.B. NORD FI CZ SI UCH AMSJV-13 SEJV-13 WW-15'17 AUBDSG-15 NV-16'17 DKV-17 SEV-17 Lapinlumon Ilo, Finsk Lapphund, Christian Lauluten, Tinn Austbygd, (5) 5 p.
11. INT NORD UCH NV-12 SV-12 Rajumas Conny, Samojedhund, Gro Moe-Gumø, Kongsberg, (5) 5 p.
12. N DK UCH N VCH Pendahr P.O.S.H., Whippet, Ingunn Ohrem, Stokke, (5) 5 p.
13. NVV-17 Lumiturpa Tytön Tyllerö, Finsk Lapphund, Christian Lauluten, Tinn Austbygd, (4) 4 p.
14. NORD UCH AD BH RLI RLII RLIII Kimura's Mary Poppins, Rottweiler, Kathrin Myhra, Kongsberg, (4) 4 p.





Beste oppdretter:
Dag 1
1. Rajuma - Samojedhund, 6 p.
2. Vintervidda - Finsk Lapphund, 4 p.
3.
Magh Itha - Spansk Galgo, 3 p.
4. Courtborne - Whippet, 2 p.

Dag 2
1. Aquafortis - Portugisisk Vannhund, 6 p.
2. Lac-Me - Shih Tzu, 4 p.
3.
Bikkjehaugen - Newfoundlandshund, 3 p.
4. Amazing Dream - Chihuahua Langhåret, 2 p.


Årets mest vinnende oppdretter etter denne utstillingen
1. Aquafortis - Portugisisk Vannhund, (6-6-5-5-3) 25 p.
2. Larhjelm - Dachshund Strihåret, (6-6-5-5) 22 p.
3. Esbelto - Afghansk Mynde, (4-4-3) 11 p.
4.
Rajuma - Samojedhund, (6-3) 9 p.
5. Bazinga - Faraohund, (5-4) 9 p.
6. Courtborne - Whippet, (6-2) 8 p.
7. Amazing Dream - Chihuahua Langhåret, (2-2-2-2) 8 p.
8. Request - Shetland Sheepdog, (7) 7 p.
9. Avzaniaz - Flat Coated Retriever, (6) 6 p.
10. Zanevi - Chinese Crested, (3-3) 6 p.
11. Artic Flyer - Chinese Crested, (5) 5 p.
12. Sagaland - Tibetansk Spaniel, (3-2) 5 p.
13. Local Hero - Mexikansk Nakenhund Stor, (4) 4 p.
14. Tangetoppen - Mops, (4) 4 p.
15. Of Yorkside - Russian Toy, Langhåret, (4) 4 p.





Beste Norske Hund:
Dag 1
1. Kimura's Borghild, Norsk Buhund, Kathrine Øksnevad Lindstrøm, Karmsund, 45 p.
2. INT NORD UCH DKV-14 NORDV-15 Løvheims Skjold, Norsk Lundehund, Finn Lund, Drangedal, 37 p.
3. DK UCH DKV-14-15 SV-13-14 SEJV-13 JWW-14 NORDV-14 NV-17 Direktør'n Av Kampenhaug, Dunker, Ann Jeanette Stenhaug Bull, Ise, 11 p.


Årets beste norske hund etter denne utstillingen
1. Kimura's Borghild, Norsk Buhund, Kathrine Øksnevad Lindstrøm, Karmsund, (45-34) 79 p.
2. NJV-17 Moonheim Abbes Kaiser, Norsk Lundehund, Gerd Langenes, Søgne, (52-16) 68 p.
3. C.I.B. N UCH N J(B)CH NV-17 Varjdalen's Tk Miro, Norsk Elghund Grå, Roald Normo, Mosjøen, (53) 53 p.
4. GI UCH EUJW-11 NJV-11WW-12 NORDV-12 DKV-12 EUW-13 NV-13-15-16 BDSG-14 EUW-15 Starlight Express, Haldenstøver, Anja Gylder Corneliussen, Våler I Østfold, (35-17) 52 p.
5. DK UCH DKV-14-15 SV-13-14 SEJV-13 JWW-14 NORDV-14 NV-17 Direktør'n Av Kampenhaug, Dunker, Ann Jeanette Stenhaug Bull, Ise, (29-11-7) 47 p.





Lydighet:
LP-I
1. Toot's It's What I Want, Dalmatiner, Åsa Fagerlund, , 162 p.
2. Niceiest Tell, Border Collie, Monica Rambo, Sandefjord, 155 p.
3. Ah-Tib's Vilmers Ron Weasley, Cocker Spaniel, Martine Wroll Evensen, Oslo, 153 p.

LP-II
1. RLI LPI Lauprak's Queen Mocca, Flat Coated Retriever, Juliane Emily Eriksen, Løvenstad, 149 p.
2. RLI Hjerteknusern Qan Skje Aqua, Newfoundlandshund, Vigdis Støylen Andersen, Kolbjørnsvik, 138 p.

LP-III
1. N LCH LPII Easy-Peasy, Border Collie, Line Bu Nilsen, Oslo, 295,5 p.
2. LPI LPII RLI RLII Chrilikas Friday I'm In Love, Nova Scotia Duck Tolling Retriever, Kate Iren Tangnes, , 273,5 p.
3.
LPI Stella Polaris, Border Collie, Mona Helen Bårdsen Tollefsen, Drammen, 265,5 p.
4. N LCH LPI LPII LPIII Akersborg Tobben, Border Collie, Petter Gundersen, Drammen, 238,5 p.
5.
RLI LPIII BH Keep Working Action Humla, Border Collie, Monica Nilsen, Solbergmoen, 167 p.
6. N UCH BH Yapyards Love Hurts, Riesenschnauzer Sort, Rita Olsen, Kløfta, 135,5 p.

LP-FCI3
1. BH Chocomate's Harrys Chili, Border Collie, Monica Wickstrøm, Husøysund, 290,5 p.
2. N LCH LPIII Get Weiler's Jubel, Border Collie, Mona Caspersen Strømdal, Gullaug, 289,5 p.
3.
Myrullen's Min Karma, Border Collie, Ann-Karin Isaksen, Løken, 282 p.
4. Somollis Inez, Border Collie, Kristin Natås Hauger, Rasta, 280,5 p.
5. Myrullen's Ludvig, Border Collie, Kjellaug Selsaas, Nedre Vats, 279,5 p.
5. N LCH Målli, Border Collie, Monika Beate Kvernberg, Aureosen, 279,5 p.
7. BH NORD LCH NMLP-16 Myrullen's Lazy Haste, Border Collie, Kristin Gudem, Heggedal, 276 p.
8. N LCH Flips Ben, Border Collie, Satu Niemi, Råholt, 275,5 p.
9.
High Working B C Mexico, Border Collie, Solgunn Roarsen, Kløfta, 272,5 p.
9. Remy M, Border Collie, Svein Børresen, Sandefjord, 272,5 p.
11. N LCH Joy, Border Collie, Liv Mc Dowell, Tolvsrød, 266 p.
12. N SE LCH Milas Hepp, Border Collie, Vivi Ann Sneve, Kløfta, 264 p.
13. Thelook Explosive Ivo, Border Collie, Hilde Skjoldal, Skoppum, 260,5 p.
14. BH Despina Galdr, Border Collie, Hege Schea Bakke, Ytre Enebakk, 260 p.
15. LPII High Working B C Cash, Border Collie, Morten Krogstad, Aurskog, 257 p.
16. Doubleuse Golden Star, Golden Retriever, Trond Brustad, Oslo, 254,5 p.
17. NMLP-17 Myrullen's Lille Herman, Border Collie, Hege Johnsen, Aurskog, 254 p.
17. Somollis Iggy-Pop, Border Collie, Kari Aspøy, Hafrsfjord, 254 p.
19.
N SE LCH N UCH Izgara's Eikki, Belgisk Fårehund, Tervueren, Geir Brandtzæg, Kongsberg, 249 p.
20. N LCH Khemosabi Prepare For Surprise, Golden Retriever, Elisabeth Bryhn, Tverlandet, 245 p.
21. LPIII High Working B C Cayman, Border Collie, Irene Goa, Hafrsfjord, 244 p.
22. Dixie, Border Collie, Marit Rasmussen Anfinsen, Sandnes, 241 p.
23. Chocomate's Harrys Cava, Border Collie, Silje Larsen, Bodø, 238 p.
24. LPIII N LCH Gawain's Bright Star, Border Collie, Torunn Holtbakk, Fredrikstad, 236,5 p.
25. Skogsjentas Betty Blue, Australian Shepherd, Silje Midtsæter, Bjørndalstræ, 234 p.
26. LPIII Get Weiler's Gromme Prinsesse, Border Collie, Ine Beate Reitan, Hafrsfjord, 231 p.
27.
N LCH LPIII Whitney Face, Border Collie, Frida Colleen Østvang Gulbrandsen, Ytre Enebakk, 221 p.
28.
LPIII Thelook Explosive Nitro, Border Collie, Karina Arhaug, Tverlandet, 220 p.
29. Jet, Border Collie, Anette Kristiansen, Dølemo, 219 p.
30. BH Lotta, Border Collie, Sylvia Pflugradt, Hønefoss, 213,5 p.
31. Henry, Border Collie, Line Fatland Frøystad, Sandnes, 213 p.
31. Mihn-Lemoni, Border Collie, Synnøve Ina Glinje, Hagavik, 213 p.
33. LPI Nesbakkens Ixi, Border Collie, Siv Marit Schjelderup Tho, Torvastad, 212 p.
34. N LCH LPIII Get Weiler's Inari, Border Collie, Antonio Lanes-Grundvig, Kråkerøy, 210,5 p.
35. NORD LCH BH High Working B C Keighley, Border Collie, Jannike Hansen, Aurskog, 207,5 p.
36.
Work's Ella, Border Collie, Berit Kirkaune, Ytre Enebakk, 205,5 p.
37. Bill, Border Collie, Håkon Groven, Buvika, 181,5 p.
38. LPIII N LCH Rainstone Birthday Surprice, Labrador Retriever, Inger Repstad Thorsen, Sarpsborg, 178 p.
39.
N LCH LPI LPII LPIII Dahabe, Border Collie, Aud Seland, Søgne, 169,5 p.
39. Tarik, Blandingshund, Ann-Helen Ulriksen, Jevnaker, 169,5 p.
41. Linnie, Border Collie, Else Kristin Svendsen, Hafrsfjord, 159,5 p.
42. BH N SE LCH Soltrollets Breakout Ike, Golden Retriever, Oddvar Mathiassen, Stonglandseidet, 157,5 p.


Gerapokalen etter denne utstillingen
1. BH NMLP-18 Chocomate's Harrys Chili, Border Collie, Monica Wickstrøm, Husøysund, (313,5-292-290,5) 896 p.
2. NMLP-17 Myrullen's Lille Herman, Border Collie, Hege Johnsen, Aurskog, (311-276-268,5) 855,5 p.
3. N LCH Målli, Border Collie, Monika Beate Kvernberg, Aureosen, (281-279,5-273) 833,5 p.
4. BH NORD LCH NMLP-16 Myrullen's Lazy Haste, Border Collie, Kristin Gudem, Heggedal, (299,5-276-251,5) 827 p.
5. Myrullen's Ludvig, Border Collie, Kjellaug Selsaas, Nedre Vats, (281,5-279,5-258,5) 819,5 p.
6. Somollis Inez, Border Collie, Kristin Natås Hauger, Rasta, (280,5-274-237) 791,5 p.
7. Dixie, Border Collie, Marit Rasmussen Anfinsen, Sandnes, (279-259,5-241) 779,5 p.
8. Remy M, Border Collie, Svein Børresen, Sandefjord, (272,5-253-246) 771,5 p.
9. Thelook Explosive Ivo, Border Collie, Hilde Skjoldal, Skoppum, (266-260,5-244,5) 771 p.
10. Myrullen's Min Karma, Border Collie, Ann-Karin Isaksen, Løken, (282-239-235) 756 p.




Agility:

Kommer!




Junior handling:
Klasse 10-13 år, dag 1
1. Svein-Thore Ulleberg-Bøhmer, , Siberian Husky, Xatsus Showstopper At Barkas
2. Andreas M Røstberg, , Schäferhund Normalhår, Audhumbla Av Quantos
3. Malin Landmark, , Dunker, Judith Av Esta Cado
4. Miriam Pallokat, , Dvergpinscher, Hudson Hawk V. Nobel Line


Klasse 14-17 år, dag 1
1. Julia Sofie Sørum Bjørklund, , Samojedhund, Snødehulens Vakre Tundra
2. Andrea Larsen, , Flat Coated Retriever, Hempth's Bella
3. Irja Sofie Nyheim, , Pointer, Røynåsen's Bare Bieber
4. Andrea Bakke Dalseth, , Shetland Sheepdog, Zitara Star's Miss.Blue Lightning


Dag 2
1. Julia Sofie Sørum Bjørklund, , Samojedhund, Snødehulens Vakre Tundra
2. Andrea Larsen, , Faraohund, Antefa's Umbrah
3.
Andrea Bakke Dalseth, , Shetland Sheepdog, Zitara Star's Miss.Blue Lightning
4.
Helene Myhrer, , Flat Coated Retriever, Av-Zan-Iaz Qikke Zaga


Klasse 10-13 år, dag 2
1. Svein-Thore Ulleberg-Bøhmer, , Siberian Husky, Xatsus Showstopper At Barkas
2.
Miriam Pallokat, Hegra, Mellompuddel, Micane's Catching A Dream
3. Andreas M Røstberg, , Schäferhund Normalhår, Audhumbla Av Quantos
4.
Martin Trasop Torgersen, , Chinese Crested Powder Puff, Blendverk's Cracklin Rose


Klasse 14-17 år, dag 2
1. Julia Sofie Sørum Bjørklund, , Samojedhund, Snødehulens Vakre Tundra
2.
Andrea Larsen, , Faraohund, Antefa's Umbrah
3. Andrea Bakke Dalseth, , Shetland Sheepdog, Zitara Star's Miss.Blue Lightning
4.
Helene Myhrer, , Flat Coated Retriever, Av-Zan-Iaz Qikke Zaga

 

Våre samarbeidspartnere: