Årskonkurranser 2018

saluki dogs4all norsk kennel klubb
Foto: Cilje H. A. Moe / NKK

Årslister etter utstillingen DOGS4ALL 2018 finner du her

 

Bamseliste etter denne utstillingen

1. C.I.B. NORD UCH DKV-16 NORDV-16 WW-17 NV-17 SEV-17 NV-18 Shyloch Statement, Kerry Blue Terrier, Helge Kvivesen, Halden, (15-15-15-14-12) 71 p.
2. N DK SE UCH NORDV-16 NV-18 NORDV-18 Knøtteliten's Esme, Jack Russell Terrier, Ida Teigland Trudvang, Jevnaker, (15-14-5-5-4) 43 p.
3. SEJV-17 Best Of The Best By Ahmed Boziev, Schipperke, Christine Sonberg, Hønefoss, (12-12-12-6) 42 p.
4. INT N DK SE UCH UK CH DKV-12 GB CH NORDV-15 NV-18 NVV-18 NORDV-18 NORDVV-18 Jet's Moonlight Serenade, Greyhound, Espen Engh, Lier, (15-12-5-4-3) 39 p.
5. N UCH SEJV-16 Very Vigie Let It Be, Amerikansk Cocker Spaniel, Vibeke Paulsen, Støren, (14-12-6-6) 38 p.
6. INT NORD UCH NORDV-12 SEV-12 KBHV-12 NV-16-17-18 DKVV-18 DKV-18 NVV-18 NORDV-18 NORDVV-18 Joyland's Magic Ambition, Shetland Sheepdog, Finn Helge Olsen, Sandnes, (11-7-7-6-5) 36 p.
7. USCH, SEUCH, NO CH, DK CH, GBC JWW-17 NV-18 NORDV-18 Dawin Steal My Heart, Stor Puddel, Linda Campbell, Sverige, (14-13-8) 35 p.
8. DUTCH UK DK FIN LUX UCH NV-18 NORDV-18 Frosty Snowman, Grand Basset Griffon Vendeen, Gwen Huikeshoven, Netherlands, (17-16) 33 p.
9. C.I.E NORD UCH WW-17 Springtrend Silver Shadow, Engelsk Springer Spaniel, Vanja E Trøbakk Sliwa, Singsås, (13-7-6-4) 30 p.
10. NORD UCH NORDIC UCH SEV-17 WW-18 NV-18 NORDV-18 Cormacs Tariq, Irsk Ulvehund, Odd Myhre, Brumunddal, (15-6-5-3) 29 p.
11. C.I.B.N UCH NV-15-16-17-18 Skipper's All Right, Newfoundlandshund, Ole Andreas Nygård, Sylling, (13-10-6) 29 p.
12. C.I.B NORD FI UCH DKJV-13 DKV-13 NJV-13 NV-13 SEJV-13 HEJV-13 EUW-15 NORDV-15 SEV-16-17 FIV-16 Absint Av Larhjelm, Dachshund Strihåret, Lars Hjelmtvedt, Holmestrand, (12-5-4-3-3) 27 p.
13. DKCH WW15 NV-16-18 NORDV-18 Cseri-Subas Csöre, Puli, Bodil Rüsz, Danmark, (11-8-8) 27 p.
14. N DK SE UCH DKJV-17 WJV-17 NJV-17 NV-17 KBHV-18 DKV-18 Tiny Fellow's U Got The Look, Pomeranian, Camilla Kristoffersen, Tanem, (14-7-5) 26 p.
15. Huffish Rave Master, Stor Puddel, Arild Thorvaldsen, Heggedal, (13-8-5) 26 p.

Årets beste veteran etter denne utstillingen

1. INT N DK SE UCH UK CH DKV-12 GB CH NORDV-15 NV-18 NVV-18 NORDV-18 NORDVV-18 Jet's Moonlight Serenade, Greyhound, Espen Engh, Lier, (8-8-6-6-5) 33 p.
2. N SE DK NORD UCH NORDV-08-10 DKV-17 DKVV-17 WVW-17'18 GVW-17 WW-10 NV-08-09-10-11-12-13-14-16-17 SEV-14 EUW-15 NVV-15-16-17 SEVV-16'17 BENELUXV-18 NORDV-18 NORDVV-18 Hob-Nob's Quidam, Pyreneisk Gjeterhund, Gro Mathiesen, Roa, (6-6-5-5-5) 27 p.
3. INT NORD FI LU NL UCH AGI WVW-17-18 CEW-11 NV-11 SEV-12 DKV-12-13-14-15 NORDV-14 KBHV-15 AMSW-16 KBHVV-17-18 DKVV-17-18 NVV-17-18 FVV-17 HEVV-17 GEVV-17 NORDVV-17-18 SEVV-17 BENELUXVW-18 Norwinstars Jedi Anakin Skywalker, Dvergpinscher, Vivi Gogstad Thorsen, Andebu, (6-6-5-3-3) 23 p.
4. JWW-08 N UCH EUVW-15 NVV-15-18 NORDVV-18 Rajumas Aurora, Samojedhund, Gro Moe-Gumø, Kongsberg, (6-4-4-3-3) 20 p.
5. C.I.E. N HR UCH SE U(U)CH PLW-12 NVV-15 AMSW-16 AMSVW-16 NVV-17 NORDVV-18 Almanza Such A Good Life, Flat Coated Retriever, Anne-Berith Waskaas, Sandefjord, (6-5-4) 15 p.
6. WJW10 DKCH SECH EUW11 16 NLCH FICH NORDCH DEVDHCH DECH NOCH WVW17 WVW18 NVV-18 NORDV-18 NORDVV-18 Surtsey's E-Eydis, Islandsk Fårehund, Wilfred Olsen, Danmark, (8-3) 11 p.
7. INT NORD UCH NORDV-10 NORDJV-10 NVV-18 Falamandus Out To Kick You, Tibetansk Terrier, Maria F. Brunell, Oslo, (6-5) 11 p.
8. INT N FI UCH SE U(U)CH NVV-18 NORDVV-18 Blue Satin Keep Looking At Me, Cocker Spaniel, Tone Gausdal, Viggja, (6-4) 10 p.
9. N DK SE UCH NORDVV-18 Wentor's Bao, Eurasier, Camilla Marie Bogen Aronsen, Rakkestad, (5-5) 10 p.
10. INT NORD H UCH NV-07 NORDV-07 NV-14-15-16 NVV-14-15-16-17-18 NORDVV-14-15-16 SEV-14-15 SEVV-14-17 DKVV-16 TLNW-18 TLNVW-18 WVW-18 KBHVV-18 EUVW-18 NORDVV-18 Sagaland's Å-Chevy, Tibetansk Spaniel, Sonja Dramstad, Dilling, (5-3) 8 p.
11. C.I.B. NORD HR DK UCH EUVW-18 AGI RLI Betty Beat Av Tri De Coleur, Portugisisk Vannhund, Trine Omholt Nikolaisen, Drammen, (4-4) 8 p.
12. C.I.B. DK SE NO NORD FI CZ LU UCH NORDV-14 16 DKV15 17 DKKV 15 16 17 NV-18 NVV-18 NORDVV-18 Piuk Chow Possesses Black Passion, Chow Chow, Stine Hjelme, Danmark, (7) 7 p.
13. INT NORD RO UCH NV-11 NJV-11 NORDJV-11 AMSV-13 DKV-14 NORDV-14-15 KBHV-15-17 NV-15-16 EUW-17 BDSG17 NVV-18 NORDVV-18 Gucci Gloomy Clown, Basset Hound, Ann-Kristin Bratsberg Rygge, Svelvik, (7) 7 p.
14. INT NORD UCH WW-11 KBHV-11 SV-10-11 WWJ-09 NVV-18 NORDVV-18 Aquafortis Alisiria, Portugisisk Vannhund, Runi Kristiansen, Hvittingfoss, (7) 7 p.
15. C.I.B. NORD IL UCH AD BH SCHH1 DKV-12 KBHVV-17 DKVV-17 SEVV-17 Yeza Av Quantos, Schäferhund Normalhår, Tor W Johansen, Lillesand, (5-2) 7 p.

Årets beste avlshund etter denne utstillingen

1. INT NORD FIN UCH NV-09-10-11-12 SEV-11-12 DKV-10-12-13 NORDV-10 EUW-11 HEV-10 KBHV-12 Sagaland's B-August X I I, Tibetansk Spaniel, Sonja Dramstad, Dilling, (7-7-5-5-5) 29 p.
2. C.I.B.N UCH NV-15-16-17-18 Skipper's All Right, Newfoundlandshund, Ole Andreas Nygård, Sylling, (7-7-6-5) 25 p.
3. CH EUJW-15 Smalltalls Forever Yours, Grand Danois, Rasmus Ottersten, Sverige, (9-5) 14 p.
4. C.I.B. NORD FI CZ SI UCH AMSJV-13 SEJV-13 WW-15'17'18 AUBDSG-15 NV-16'17 DKV-17 SEV-17 NV-18 Lapinlumon Ilo, Finsk Lapphund, Christian Lauluten, Tinn Austbygd, (9-5) 14 p.
5. N SE UCH Sirocco Scent Of A Wilted Lie, Chinese Crested, Lola Marie Folcke, Talvik, (8-6) 14 p.
6. INT MONT BH LIT R NORD FI UCH WW-14 NV-05 SEV-08-13-15 LTV-08 NVV-12-13-14-16-17 NORDVV-13-14-15 FIVV-13-14-15 FIV-15 HEVV-14-15 KBHV-15 KBHVV-14-15-18 EUVW-15 Hin Chen's Jay-Walker, Shih Tzu, Hege Mari Finnanger, Oppaker, (7-7) 14 p.
7. INT NORD FI UCH N VCH NV-13-17 NORDV-14 DKV-17 Visvas Av Larhjelm, Dachshund Strihåret, Saltnes, Pernille, Ytre Enebakk, (7-6) 13 p.
8. NVV-17 NORDVV-18 Lumiturpa Tytön Tyllerö, Finsk Lapphund, Christian Lauluten, Tinn Austbygd, (7-4) 11 p.
9. C.I.B. NORD UCH NJV-12 AD Clefell's Rosebud, Pinscher, Monica B Arnetvedt, Espeland, (9) 9 p.
10. N UCH DK UCH FI UCH SE UCH NOR JV-15 SE V-16, DKV-16 NV-17,NO,SV,DK,GE vinner-17 Benelux winner-18 world winner-18 NORDV-18 Randeros Melquiades, Spansk Galgo, Ursula Naess Evje, Sverige, (7) 7 p.
11. C.I.B Nord UCH EE Uch SE UCH E Arctic Kees Dancing With The Stars, Keeshond, Christina Höglund, Sverige, (7) 7 p.
12. INT NORD DK UCH NORD FI LCCH NV-13 WJW-10 WW-11 ECCW-11 NV-14-16 DKVV-17 NVV-17 Mesmerizing Made In Heaven, Faraohund, Hansen, Simon Tien, Sørum, (7) 7 p.
13. N UCH US CH NV-13 NORDV-14 Clussexx Beauty Queen Of Libell, Clumber Spaniel, Britt Inger Sjøstrøm, Brevik, (7) 7 p.
14. N SE UCH Av-Zan-Iaz Qikke Zaga, Flat Coated Retriever, Anita Iversen, Sandefjord, (7) 7 p.
15. C.I.E.NORDUCHFIUCHEUW-13FIV-13 NV-15 NORDV-15-18 WW-14 Barecho Glint Of Gold, Engelsk Springer Spaniel, Helene Björkman, Sverige, (6) 6 p.

Årets mestvinnende oppdretter etter denne utstillingen

1. Aquafortis - Portugisisk Vannhund, (9-6-6-6-6) 33 p.
2. Larhjelm - Dachshund Strihåret, (8-7-6-6-5) 32 p.
3. Bazinga - Faraohund, (8-6-5-4-4) 27 p.
4. Rajuma - Samojedhund, (6-5-4-3) 18 p.
5. Esbelto - Afghansk Mynde, (4-4-3-2) 13 p.
6. Cacis - Flat Coated Retriever, (10) 10 p.
7. Tangetoppen - Mops, (6-4) 10 p.
8. Courtborne - Whippet, (6-4) 10 p.
9. Neshpo - Cocker Spaniel, (5-3) 8 p.
10. Sagaland - Tibetansk Spaniel, (3-3-2) 8 p.
11. Amazing Dream - Chihuahua Langhåret, (2-2-2-2) 8 p.
12. Request - Shetland Sheepdog, (7) 7 p.
13. Almanza - Flat Coated Retriever, (7) 7 p.
14. Chiwalis - Dvergschnauzer Sort/Silver, (5-2) 7 p.
15. Avzaniaz - Flat Coated Retriever, (6) 6 p.

Årets beste norske hund etter denne utstillingen

1. C.I.B. N SE DK UCH NJV-13 SEJV-13 SEV-13 NV-14-15-16-18 NORDV-14-18 DKV-14 EUW-15-16 BEV-16 NV-17 BENELUXW-18 WW-18 Kimura's Peer Gynt, Norsk Buhund, Kathrine Øksnevad Lindstrøm, Karmsund, (102-58) 160 p.
2. NJV-17 SEJV-17 DKJV-17 JWW-17 BENELUXV-18 WW-18 Moonheim Abbes Kaiser, Norsk Lundehund, Gerd Langenes, Søgne, (61-52-16-16) 145 p.
3. BENELUXW-18 WW-18 NV-18 NORDV-18 Kimura's Borghild, Norsk Buhund, Kathrine Øksnevad Lindstrøm, Karmsund, (45-41-34) 120 p.
4. NORD NORDIC UCH DKJV-16 NV-18 Alfa, Norsk Lundehund, Gerd Langenes, Søgne, (89-26) 115 p.
5. N UCH NORDV-18 Lundeklippe Groa, Norsk Lundehund, Connie Andersen, Gaupen, (103) 103 p.

Gerapokal vinner

1. BH NMLP-18 Chocomate's Harrys Chili, Border Collie, Monica Wickstrøm, Husøysund, (313,5-292-290,5) 896 p.
2. N LCH LPIII Get Weiler's Jubel, Border Collie, Mona Caspersen Strømdal, Gullaug, (291,5-289,5-279) 860 p.
3. NMLP-17 Myrullen's Lille Herman, Border Collie, Hege Johnsen, Aurskog, (311-276-268,5) 855,5 p.
4. N LCH Målli, Border Collie, Monika Beate Kvernberg, Aureosen, (286,5-281-279,5) 847 p.
5. Myrullens Min Karma Border Collie, Ann Karin Isaksen, Løken, (271,5-282-282,5) 836 p.
6. Somollis Inez, Border Collie, Kristin Natås Hauger, Rasta, (280,5-274,5-274) 829 p.
7. Myrullen's Ludvig, Border Collie, Kjellaug Selsaas, Nedre Vats, (281,5-279,5-267) 828 p..
8. Chocomate's Harrys Cava, Border Collie, Silje Larsen, Bodø, (288-269,5-268,5) 826 p.
9. Dixie, Border Collie, Marit Rasmussen Anfinsen, Sandnes, (279-271,5-259,5) 810 p.
10. Thelook Explosive Ivo, Border Collie, Hilde Skjoldal, Skoppum, (283-266-260,5) 809,5 p

KALA-trofeet

Liten 3
1. AGHIII AGIII N ACH N A(H)CH Leeland Zenith Of Fame, Shetland Sheepdog, Sofie Vega Wollbraaten, Drøbak, ((0-2)-(0-3)-(0-3)-(0-3)) 11 p.
2. N A(H)CH N SE ACH AGI AGII AGHII AGHIII Infocus Jenny`s Wild Rose, Toy Puddel, Ann Kristin Steinslien, Øyer, ((0-2)-(0-2)-(0-3)-(5-3)) 15 p.
3. LPI AGII AGHII AGHIII N A(H)CH Travis Face Up, Cocker Spaniel, Tonje Mørkhagen, Drøbak, ((0-4)-(0-5)-(5-4)-(0-13)) 31 p.
4. RLI N SE UCH N SE A(H)CH N ACH N LCCH NVV-18 Gerseme's Coquette Caramia, Podengo Portugues Liten Strihåret, Anniken Gundersen, Tiller, ((0,06-4)-(5-4)-(0-11)-(8,94-5)) 38 p.
5. N ACH N A(H)CH Krohnegården's Kick'n Run Arwen, Shetland Sheepdog, Elin Strand, Bjørndalstræ, ((0-1)-(0-6)-(10-4)-(14,74-6)) 41,74 p.
6. Eagermind Saeta Gleymmerei, Shetland Sheepdog, Solveig K. Jakobsen, , ((0-2)-(5-2)-(5-18)-(5-24)) 61 p.
7. N UCH N RL CH RLI RLII RLIII AGI AGHI AGII AGHII Mabri's Flying Sky Of Cheriss, Kooikerhund, May-Britt Eriksson, Singsås, ((0-3)-(21,87-7)-(30,26-6)-(28,58-8)) 104,71 p.

Mellom 3
1. N ACH N A(H)CH Rockhound's Cosalite, Shetland Sheepdog, Mina Mathilde Engh Mathisen, Holmestrand, ((0-1)-(0-1)-(0-2)-(0-2)) 6 p.
2. N UCH NORDJV-14 Evros Watch This Pearl, Shetland Sheepdog, Sofie Vega Wollbraaten, Drøbak, ((0-1)-(0-1)-(0-1)-(0,03-3)) 6,03 p.
3. AGI AGHI Kerenza's Prince Panache, Shetland Sheepdog, Elin Thomstad, , ((0-4)-(0-5)-(0-12)-(5,63-14)) 40,63 p.
4. AGHII AGIII AGHIII N ACH Fambia Black Vibration, Amerikansk Cocker Spaniel, Bente Liberg, Oslo, ((1,12-2)-(0,8-9)-(5-7)-(10,01-6)) 40,93 p.

Stor 3
1. N ACH N A(H)CH N RL CH Tinka, Border Collie, Inger Bakkeby, Kløfta, ((0-1)-(0-2)-(5-3)-(5-5)) 21 p.
2. AGIII AGHIII Wow-Wow's Quinta Quartz, Schnauzer Salt/Pepper, Martin Bøhmer, Oslo, ((0,38-2)-(10-5)-(4,69-16)-(28,38-5)) 71,45 p.
 

 

Våre samarbeidspartnere: